PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie: 22 mln zł z UE na wsparcie polityki społecznej

  • KDS    15 grudnia 2017 - 14:10
Kujawsko-pomorskie: 22 mln zł z UE na wsparcie polityki społecznej
Łączna wartość przekazanego w piątek wsparcia to 22 mln zł (fot. kujawsko-pomorskie.pl)

W piątek 15 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim woj. kujawsko-pomorskiego przekazano 23 umowy na dofinansowanie projektów w dziedzinie polityki społecznej z Regionalnego Programu Operacyjnego. W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych samorządów wziął udział Piotr Całbecki, marszałek województwa.
Łączna wartość przekazanego w piątek wsparcia to 22 mln zł. Zaś wartość przeprowadzonych dzięki temu wsparciu inwestycji wyniesie blisko 35 milionów złotych. Umowy dotyczą m. in. budowy i adaptacji obiektów na przedszkola, mieszkania socjalne i ośrodki opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Samorząd Bydgoszczy otrzyma łącznie ponad 2 miliony złotych na przebudowę budynku przy ul. Saperów 207, gdzie powstanie trzynaście mieszkań socjalnych, oraz przebudowę innych zniszczonych lokali komunalnych tak, by służyły jako mieszkania wspomagane.

Zgromadzenie Sióstr Albertynek, które w Bydgoszczy prowadzi kuchnię dla ubogich, za ponad 4 miliony złotych zbuduje nowy budynek, w którym znajdą miejsce zaplecze kuchenne i stołówka oraz pokoje interwencyjne dla ofiar przemocy domowej i ośrodek terapeutyczny dla osób, które spróbują wyjść z bezdomności lub uzależnienia.

Gmina Lubanie w powiecie włocławskim za ponad 3,5 miliona złotych postawi nowy obiekt dla przedszkola samorządowego, które przyjmie 75 dzieci. Z kolei gmina Aleksandrów Kujawski stworzy we wsi Zduny klub seniora, który będzie dziennym ośrodkiem pobytu dla osób niesamodzielnych oraz miejscem spotkań integracyjnych dla osób starszych. Budynek na potrzeby klubu zostanie solidnie wyremontowany i stosownie wyposażony. Dotacja wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Niepełnosprawna, 2017-12-20 16:49:04

    Dlaczego w Kujawsko - Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych utrzymuje się poniżej wymaganego progu 6%? To nie prawda, że osoby niepełnosprawne nie przystępują do procedur konkursowych, a Ci co przystępują są słabi merytorycznie !!!