PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie dba o informatyzację

  • PAP    13 czerwca 2011 - 17:28
Kujawsko-Pomorskie dba o informatyzację

Trzy i pół tysiąca osób w trudnej sytuacji materialnej, a także niepełnosprawnych z województwa kujawsko-pomorskiego, otrzyma za darmo komputery i dostęp do Internetu.
W poniedziałek ruszył nabór wniosków, który potrwa do końca czerwca. Przedsięwzięcie realizuje urząd marszałkowski w ramach programu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu w regionie. Przewidziano, że w tym roku 2,5 tysiąca osób bezpłatnie otrzyma sprzęt komputerowy z oprogramowaniem oraz dostęp do internetu, a kolejne tysiąc - tylko dostęp do internetu. Objęci pomocą przejdą przeszkolenie z podstaw obsługi komputera.

Czytaj też: Walczą z wykluczeniem cyfrowym w Poznaniu

Nabór wniosków prowadzą gminne, miejskie i powiatowe ośrodki pomocy społecznej oraz ośrodki pomocy rodzinie w całym województwie, a także Polski Związek Niewidomych.

Koszt realizacji projektu to 25,7 mln zł. Pieniądze będą głównie pochodzić z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - 85 proc., resztę sfinansuje budżet województwa.

Program przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu w województwie kujawsko-pomorskim będzie realizowany również w przyszłym roku. Wówczas komputery i dostęp do internetu otrzyma 5,5 tys. osób gorzej sytuowanych i niepełnosprawnych, a zostanie na to przeznaczonych 50 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.