PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie najlepiej monitoruje RPO

  • pt    22 listopada 2013 - 12:43
Kujawsko-pomorskie najlepiej monitoruje RPO

Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego zwyciężył w tegorocznym konkursie zorganizowanym przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Organizowany już po raz drugi konkurs wskazuje i promuje dobre, oparte o współpracę z partnerami społecznymi praktyki w dziedzinie kreowania i sprawowania pieczy nad podziałem i inwestowaniem wsparcia pomocowego Unii Europejskiej.

Oceny funkcjonowania  działających w całym kraju komitetów i podkomitetów monitorujących dokonano po przeanalizowaniu ankiet dotyczących między innymi składów tych gremiów i przyjętych przez nie reguł organizacyjnych, obiegu informacji i podejmowania decyzji.

Komitet Monitorujący RPO WK-P 2007-2013 to 57-osobowe gremium (członkowie plus zastępcy członków) do którego kompetencji należy przede wszystkim ustalanie kryteriów wyboru projektów do dofinansowania, badanie i ocena realizacji założonych celów programu, analizowanie rezultatów realizacji i raportów z kontroli.

- By skuteczniej wywiązywać się z nałożonych obowiązków, powołał między innymi podkomitet do spraw zrównoważonego rozwoju i podkomitet do spraw społeczeństwa informacyjnego oraz grupy robocze do spraw uproszczeń w systemie realizacji naszego RPO oraz do spraw samorządu terytorialnego – opisują swój sposób działania w wydziale promocji województwa kujawsko-pomorskiego.

Wśród zasiadających w komitecie osób są nie tylko przedstawiciele administracji, marszałkowskiej i rządowej oraz Komisji Europejskiej, ale także reprezentanci samorządów  powiatowych i gminnych, partnerów społecznych i gospodarczych, a także środowiska naukowego i akademickiego. Komitetowi przewodniczy marszałek Piotr Całbecki.

- Od początku prac nad naszym RPO i później, podczas jego wdrażania, przyjęliśmy zasadę partycypacji i współdecydowania, zapraszając do komitetu, a także do planowania, do konsultacji, reprezentację możliwie wszystkich zainteresowanych środowisk. Cieszę się, że wypracowane przez nas standardy mogą posłużyć jako rekomendowane rozwiązania zarówno w kończącej się, jak i przyszłej perspektywie finansowej UE – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wręczenie nagrody 26 listopada w Warszawie, podczas konferencji na temat konsultacji funduszy europejskich 2014-2020.

- Warto podkreślić, że dzięki sprawnemu inwestowaniu unijnej pomocy w kończącym się okresie programowania otrzymaliśmy dodatkowo do rozdysponowania 115 milionów euro (łącznie do RPO WK-P i naszego segmentu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) – chwalą się w biurze promocji województwa kujawsko-pomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • 123, 2013-12-04 00:05:30

    Moim zdaniem jest źle ponieważ nie wystarczy wydać dużo kasy, żeby było dobrze. Trzeba wydać kasę mądrze. Jeżeli PKB regionu spada , bezrobocie rośnie a województwo dostaje nagrody za świetne wykorzystanie środków unijnych, to znaczy, że wydano sprawnie dużo kasy, ale na projekty które nie wygenerow...ały wzrostu w regionie, które by znacząco obniżyły bezrobocie. Na projekty chybione.  rozwiń
  • JOTKA, 2013-11-22 20:08:37

    Szkoda że komitet wraz z jego przewodniczącym nie ocenił to "badziewie" które szumnie nazwano remontem przystanku PKS / ok 60m2/ za jedyne blisko 400 tys. zł. Zapraszamy Pana Marszalka wraz jego biurem promocji. Niepowtarzalna okazja promowania szastania pieniędzmi publicznymi. Dodajmy do... tego "modernizację" linii brzegowej jeziorka nad którym jest posadowiona okazała nieruchomość pana burmistrza. Ładnie teraz się to skomponowało. Wzrosła wartość nieruchomości. I to jest TO!!! Miejsce akcji - Lubień Kujawski  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: