PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie, RPO 2014-2020: Wsparcie finansowe planów rewitalizacji

  • MN    4 listopada 2016 - 14:26
Kujawsko-pomorskie, RPO 2014-2020: Wsparcie finansowe planów rewitalizacji
Park na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu to jeden z przykładów rewitalizacji w kujawsko-pomorskim. (fot. A.Goiński/kujawsko-pomorskie.pl)

• Kolejne samorządy lokalne z woj. kujawsko-pomorskiego otrzymają wsparcie finansowe na przygotowanie lub aktualizację programów rewitalizacji.
• Spotkanie informacyjne dla ubiegających się o dotacje w drugiej edycji konkursu w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna odbędzie się 14 listopada w Urzędzie Marszałkowskim.
• Nabór wniosków o wsparcie finansowe na przygotowanie planu rewitalizacji rozpocznie się 17 listopada i potrwa do 1 grudnia.
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 projekty z zakresu rewitalizacji mogą realizować wszystkie miasta, a także społeczności lokalne na terenach wiejskich. Tylko w puli środków przeznaczonych dla miast samorządowe władze województwa zarezerwowały na ten cel około 220 milionów złotych. W przypadku obszarów wiejskich zadania z zakresu rewitalizacji będą realizowane w ramach instrumentu Rozwój lokalny kierowany przez społeczność.

Wsparcie trafi między innymi na przebudowę i modernizację budynków w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, gospodarczych i kulturalnych. Skorzystają samorządy lokalne i ich jednostki, instytucje, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, kościoły a także partnerzy publiczno-prywatni. Szczególny nacisk będzie położony na powiązanie projektów inwestycyjnych z działaniami „miękkimi”, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych.

Czytaj też: Region otrzyma dziesiątki milionów na renowację zabytków

Samorządy i społeczności lokalne przygotowują obecnie dokumenty strategiczne, które będą stanowiły podstawę do ubiegania się o środki na działania rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zarząd województwa rozstrzygnął już pierwszy konkurs na dofinansowanie działań dotyczących opracowania lub aktualizacji programów rewitalizacji. Wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w wysokości 2,4 miliona złotych otrzymało 51 gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

Kolejny nabór wniosków o wsparcie finansowe na przygotowanie planu rewitalizacji rozpocznie się 17 listopada i potrwa do 1 grudnia. Do rozdysponowania jest 2,2 miliona złotych. Spotkanie informacyjne dla przedstawicieli gmin aplikujących o to wsparcie odbędzie się 14 listopada w Urzędzie Marszałkowskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.