PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie ryby dofinansowane

  • PAP    25 czerwca 2012 - 10:06
Kujawsko-pomorskie ryby dofinansowane

Urząd Marszałkowski w Toruniu przyznał prawie 900 tys. zł dofinansowania na realizację sześciu projektów dotyczących ochrony środowiska i dziedzictwa przyrodniczego z programu operacyjnego Ryby.
Beneficjenci zostali wyłonieni w konkursach przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Rybacką Drwęca w Zbicznie k. Brodnicy i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Rybak w Płużnicy k. Wąbrzeźna.

Najwięcej pieniędzy otrzymał Polski Związek Wędkarski – 311,8 tys. zł na zakup samochodu patrolowego i sprzętu do ochrony wód w powiecie brodnickim, a także 245,5 tys. zł na zakup auta patrolowego i sprzętu do ochrony wód w powiatach: toruńskim, grudziądzkim i wąbrzeskim. Natomiast Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne dostało 236,7 tys. zł na zabezpieczenie i oznakowanie pomników przyrody w powiecie brodnickim.

Pozostałe środki przeznaczono dla Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP w Pokrzydowie k. Brodnicy otrzymała 59,9 tys. zł na zakup sprzętu i urządzeń do usuwania zanieczyszczeń ze zbiorników wodnych, OSP w Ryńsku k. Wąbrzeźna – 22 tys. zł na zakup pomp, a OSP w Płużnicy k. Wąbrzeźna – 22 tys. zł na zakup silnika.

Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, zwany PO Ryby, w województwie kujawsko-pomorskim ruszył latem 2011 roku. W pierwszym etapie urząd marszałkowski wspierał powstawanie lokalnych grup rybackich i tworzenie przez nie struktur organizacyjnych umożliwiających przyjmowanie i rozdysponowywanie wsparcia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.