PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie wyda 170 mln zł na drogi

  • JL    23 sierpnia 2016 - 10:20
Kujawsko-pomorskie wyda 170 mln zł na drogi
Ponad 170 mln zł wyda woj. kujawsko-pomorskie na modernizację dróg. Fot. Pixabay.com

Ponad 170 mln zł jest w puli dwóch konkursów w ramach regionalnego programu operacyjnego na modernizację dróg w woj. kujawsko-pomorskim.
Dofinansowanie trafi na budowę nowych i przebudowę istniejących tras, a także tworzenie infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo.

Pierwszy z konkursów dotyczy inwestycji na drogach wojewódzkich w miastach prezydenckich. Samorządowe władze Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia mogą się ubiegać o środki na budowę, przebudowę lub modernizację dróg, węzłów i skrzyżowań. Wsparcie można przeznaczyć także na tworzenie infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego (zjazdy, zatoki przystankowe, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, sygnalizacja świetlna, kładki, przejścia podziemne).

W puli jest w sumie 79 milionów złotych. Maksymalne kwoty dofinansowania dla poszczególnych miast ustalono według kryterium liczby mieszkańców. Nabór wniosków rozpoczął się 30 czerwca i potrwa do 31 października.

W ramach drugiego konkursu do rozdysponowania są ponad 92 miliony złotych inwestycje w system dróg lokalnych – powiatowych i gminnych. Samorządy lokalne lub partnerstwa publiczno-prywatne (z wyłączeniem miast prezydenckich) mogą się ubiegać o środki na budowę, przebudowę lub modernizację dróg lokalnych, węzłów i skrzyżowań wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także inwestycje w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przedsięwzięcia powinny dotyczyć dróg zapewniających bezpośrednie połączenie z autostradą, drogą ekspresową, portem lotniczym, terminalami towarowymi lub terenami inwestycyjnymi. Podstawą do ustalenia maksymalnych kwot wsparcia dla poszczególnych powiatów był stosunek sumy długości dróg lokalnych w danym powiecie do sumy długości dróg lokalnych w województwie. Nabór wniosków rozpoczął się 30 czerwca i potrwa do 31 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ja, 2016-08-24 04:07:56

    temat z maja..odgrzewany kotlet