PARTNER PORTALU
  • BGK

Kursy językowe dla bezrobotnych na Podkarpaciu

  • PAP    12 listopada 2012 - 16:23
Kursy językowe dla bezrobotnych na Podkarpaciu

Szkolenia i kursy językowe dla osób bezrobotnych - na te m.in. projekty przeznaczone jest 15 mln zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - poinformowała Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Wnioski można składać do 3 grudnia br.
Dodała, że wnioski składać mogą m.in. instytucje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. "Pieniądze mogą otrzymać beneficjenci, których projekty będą obejmowały szkolenia i kursy skierowane do osób dorosłych, które są zainteresowane poprawą znajomości języków obcych oraz chcą nauczyć się obsługi komputera" - zaznaczyła.

W szkoleniach udział wziąć mogą osoby bezrobotne w wieku od 18 do 64 lat. W przypadku kursów językowych, każdy uczestnik musi uzyskać certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu znajomości języka.

Zając podkreśliła, że kursy takie powinny obejmować 60-godzinne moduły, a nauka musi przebiegać w grupach liczących nie więcej niż 12 uczestników.

W ramach ogłoszonego przez rzeszowski WUP konkursu, do wydania jest 15 mln złotych. 85 proc. tej sumy stanowią środki unijne, pozostałe 15 proc. pochodzi z budżetu państwa. Projekty można składać do 3 grudnia br.

Dotychczas Wojewódzki Urząd Pracy wydał z programu Kapitał Ludzki na walkę z bezrobociem ponad 630 mln zł. Z pomocy tej skorzystało w sumie w regionie 200 tys. osób. Ponad 4,5 tys. osób, które uczestniczyły w projektach, zdobyło lub kontynuuje zatrudnienie (dane od 2011 r.).

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 Podkarpacie otrzymało do wydania niemal 500 mln euro Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Agnieszka, 2012-12-05 11:41:22

    Popieram! Sama jestem bezrobotna i zamierzam korzystać z takich projektów. Zwiększanie kwalifikacji to inwestycja we własną przyszłość. Istnieją także inne programy, które pomagają ludziom bez pracy. zadbajoswojaprzyszlosc.b4ngo.pl pomaga w przekwalifikowaniu i zapewnia staż na początek. Nie taka Un...ia zła, jak ją malują.  rozwiń