PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepsze ulice - więcej inwestorów w strefie

  • PAP    6 września 2012 - 18:38
Lepsze ulice - więcej inwestorów w strefie

Ponad 20 mln zł będzie kosztowało przedłużenie dwóch ulic znajdujących na terenie koszalińskiej części Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE).
W czwartek Urząd Miejski w Koszalinie rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Wygrało go miejscowe Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych Infrabud. O udzielenie zamówienia ubiegało się 7 firm i jedno konsorcjum.

Przedłużenie ulic Strefowej i Cegielskiego to jeden z elementów projektu uzbrojenia SSSE w Koszalinie, współfinansowanego z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na 79,8 mln zł. Unijne wsparcie wynosi 36,8 mln zł. W ramach projektu w strefie ma powstać 4,7 km sieci wodociągowej, 4 km sieci kanalizacyjnej, 7 km kanalizacji deszczowej, 10,1 km nowych dróg i jeden most. Realizacja wszystkich prac powinna zakończyć się w 2014 roku.

Realizacja projektu ma doprowadzić do ulokowania w strefie kolejnych firm oraz powstania nowych miejsc pracy. Obecnie - jak poinformował rzecznik koszalińskiego ratusza Robert Grabowski - funkcjonuje tam 8 firm, które zatrudniają 1200 pracowników.

Rozmowy na temat rozpoczęcia w strefie działalności gospodarczej z władzami miasta prowadzi pięciu potencjalnych inwestorów, w tym dwóch reprezentujących kapitał zagraniczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • lala, 2012-09-06 19:30:48

    oj zdecydowanie lepsze