PARTNER PORTALU
  • BGK

LGR przyjmie wnioski o dofinansowanie

  • BB    14 czerwca 2011 - 20:11

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński od 10 lipca będzie przyjmowała wnioski o dotacje z programu „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.
Dzięki tym wnioskom będzie można uzyskać pomoc w ramach środka 4.1. „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” w ramach osi priorytetowej 4 – Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa, zawartej w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Program pomaga zwiększać konkurencyjność i atrakcyjność obszarów zależnych od rybactwa, wspiera restrukturyzację i reorientację działalności gospodarczej oraz dywersyfikację zatrudnienia osób zatrudnionych w sektorze rybackim, przy tworzeniu dodatkowych miejsc pracy poza tym sektorem. Pomaga również zwiększać wartość produktów rybactwa oraz chronić środowisko i dziedzictwo przyrodnicze na obszarach zależnych od rybactwa.

W skład LGRZS wchodzą cztery gminy: Gmina Miasto Świnoujście, Gmina Międzyzdroje, Gmina Wolin oraz Gmina Stepnica. Na tym obszarze spora część mieszkańców zajmuje się połowami, przetwórstwem i hodowlą ryb.

Wnioski będzie można składać w terminie od 10 lipca do 1 września 2011 r. w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Szczeciński, ul. Dworcowa 4, 72-602 Świnoujście, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru, w tym: formularz wniosku o przyznanie pomocy, kryteria wyboru i wykaz niezbędnych dokumentów są dostępne w siedzibie biura Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Szczeciński. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.