Łódź: 14 mln zł na modernizację dróg gruntowych

• Łódzki magistrat uzyskał 14 mln zł refundacji za zrealizowaną już inwestycję - przebudowę ul. Rojnej.
• Przyznane przez Urząd Marszałkowski pieniądze pochodzą z ubiegłorocznej dotacji UE.
• Środki zostaną przeznaczone na modernizację dróg gruntowych w Łodzi.
Łódź: 14 mln zł na modernizację dróg gruntowych
W ramach przeprowadzonego w latach 2013-1014 remontu ul. Rojnej wybudowano nową jezdnię, chodniki, drogi dla rowerzystów, oświetlenie oraz trzy ronda. Wartość przebudowy wyniosła 25 mln zł (fot.pixabay.com)

"Dla nas to szansa, aby zrealizować kolejne inwestycje, przede wszystkim będą to remonty i tworzenie nawierzchni na drogach gruntowych" - zaznaczyła na konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

14 mln zł refundacji za zrealizowaną wcześniej inwestycję, czyli za przebudowę ul. Rojnej, Zarząd Dróg i Transportu uzyskał wygrywając konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w celu wykorzystania dostępnych w ubiegłym roku środków unijnych.

W ramach przeprowadzonego w latach 2013-1014 remontu ul. Rojnej wybudowano nową jezdnię, chodniki, drogi dla rowerzystów, oświetlenie oraz trzy ronda. Wartość przebudowy wyniosła 25 mln zł.

Czytaj też: Gminy powinny móc budować węższe drogi

Jak poinformował Grzegorz Gawlik z Biura Prezydent Miasta, w konkursie pozytywnie rozpatrzono także wnioski na refundację kolejnych łódzkich inwestycji - przebudowy ul. Kopernika za 32 mln zł oraz przebudowy ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus za 15 mln zł. "Jest bardzo duża szansa, że także obie te inwestycje będą refundowane. O dokładnej kwocie na razie nie można mówić, ale będzie to kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Pieniądze, które już otrzymaliśmy będą przekazane przede wszystkim na utwardzanie dróg gruntowych" - dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi planami ZDiT, nową nawierzchnię i infrastrukturę ma w tym roku zyskać około 50 dróg gruntowych - przede wszystkim tam, gdzie wcześniej prowadzone były inwestycje kanalizacyjne, m.in. na Rokiciu, Rudzie Pabianickiej, Zarzewie, Kochanówce i Marysinie-Dołach. Planowane do wykonania prace będą kosztować około 40 mln zł - miasto ma obecnie zagwarantowane na ten cel ok. 10 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dotacje unijne, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego dla firm, RPO Łódzkie: zajrzyj na stronę Artmetic!

artmetic ekonsulting, 2016-03-18 20:32:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE