PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzki Obszar Metropolitalny z dofinansowywaniem

  • ZWI    24 maja 2013 - 19:55
Łódzki Obszar Metropolitalny z dofinansowywaniem

Projekt „Strategia Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego" uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.
Łódź oraz 21 okolicznych miast i gmin, do czerwca 2014 roku wspólnie opracują szczegółową strategię rozwoju wykorzystującą wzajemne oddziaływania obszarów miejskich i wiejskich wzmacniające konkurencyjność ŁOM.

Współpraca pozwoli na lepsze przygotowanie się do okresu programowania Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Dla wybranych projektów, które będą ubiegać się o to dofinansowanie do lutego 2015 roku zostanie opracowana dokumentacja techniczna.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zdobyć te środki. Dzięki nim powstanie Strategia Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego. Projekt będzie realizowany przez 22 samorządy. Mamy nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni podpiszemy umowę z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego na jego realizację - powiedział wiceprezydent Marek Cieślak.

- ŁOM jest w planie zagospodarowania województwa. Jego znaczenie podkreślamy we wszystkich dokumentach strategicznych. Nową jakością jest aktywne uczestnictwo samorządów gmin i miast. Współpraca pozwoli stworzyć z metropolii związanej z Łodzią miejsca, które będzie rozwijać całe województwo i będzie dobrym przykładem dla innych - powiedział marszałek Witold Stępień.

Projekt trwać będzie od maja 2013 r. do marca 2015 r. Jego całkowita wartość wynosi 3 000 000 zł. Dofinansowanie ze środków UE (90 proc.) to 2 700 000 zł.

Całkowita wartość projektu dla Łodzi wynosi 1 082 608 zł. 90 proc. wartości projektu stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa, które wynosi 974 347 zł, natomiast wkład własny Łodzi wynosi 108 260 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.