PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: 400 mln zł na rozwój obszarów wiejskich

  • bad    3 września 2015 - 17:44
Łódzkie: 400 mln zł na rozwój obszarów wiejskich

Łódzkie wsie dostaną 400 mln zł na rozwój. Fot. wikipedia

Ponad 400 mln złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów, inwestycji i inicjatyw społecznych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w woj. łódzkim do roku 2020.
Pieniądze z PROW trafią do gmin i powiatów, a także przedsiębiorców, rolników, kół gospodyń, orkiestr czy ochotniczych straży pożarnych. Modernizowane będą drogi, poszerzana będzie sieć kanalizacyjna i budowane nowe targowiska.

Stworzone zostaną miejsca pracy, poszerzy się oferta kulturalna, turystyczna – m.in. powstaną ścieżki tematyczne - i kontynuowana będzie renowacja zabytków. Znaczne sumy przeznaczone zostaną na uruchomienie inkubatorów przetwórstwa, promocję lokalnych produktów oraz poszerzanie rynków zbytu.

Kolejna szansa na rozwój obszarów wiejskich


Osoby fizyczne, prawne, stowarzyszenia, przedsiębiorcy, kościoły, związki wyznaniowe, rolnicy, a także koła gospodyń wiejskich i ochotnicze straże pożarne, mogą uzyskać wsparcie na realizację swoich pomysłów w ramach idei Leader.

Jak podkreślano w czasie konferencji, z doświadczeń poprzedniego okresu programowania wynika, że beneficjenci z terenów wiejskich mądrze wykorzystują środki unijne, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia wsi. Obecny okres programowania to kolejna szansa na rozwój obszarów wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2015-09-05 00:42:57

    PROW, przygotowanie wniosku o dofinansowanie i wniosków o płatność: artmetic.pl