PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie otrzyma 177 mln zł na inwestycje

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    27 listopada 2009 - 18:43
Łódzkie otrzyma 177 mln zł na inwestycje

177 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej otrzymają gminy z województwa łódzkiego. Środki przeznaczone zostaną na poprawę terenów wiejskich w infrastrukturę związaną z gospodarką wodno- ściekową, w tym m.in. na budowę sieci wodociągowych, stacji uzdatniania wody, sieci kanalizacji sanitarnej czy rozbudowę oczyszczalni ścieków.
W ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” zawarto wcześniej 5 umów o przyznanie pomocy dla inwestycji związanych z energią ze źródeł odnawialnych oraz zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 4 mln zł. W tym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi zawartych zostało kolejnych 113 umów, które umożliwią przekazanie ponad 173 milionów złotych.

Łącznie gminy w województwie łódzkim otrzymają ponad 177 milionów zł. O dofinansowanie projektów mogły starać się miejscowości należące do gmin: wiejskich, miejsko -wiejskich lub miejskich, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców. Beneficjenci mogli otrzymać dofinansowanie w wysokości do 4 mln zł na jedną gminę.

Całość finansowana jest z programu „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.