PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie pochwali się beneficjentami funduszy unijnych

  • PAP/AH    11 maja 2018 - 12:31
Łódzkie pochwali się beneficjentami funduszy unijnych
Łódzki Urząd Marszałkowski nieprzypadkowo organizuje największe wydarzenia plenerowe w Skierniewicach, Poddębicach i Łasku, ponieważ te miejscowości są największymi beneficjentami środków unijnych w regionie. Fot. futureatlas.com Follow/Flickr, licencja CC BY 2.0

Trzy duże wydarzenia plenerowe - w Skierniewicach, Poddębicach i Łasku - oraz mniejsze imprezy w 14 miejscowościach Łódzkiego złożą się na 5. edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Od piątku do niedzieli w czasie koncertów i pikników zaprezentują się beneficjenci funduszy UE.
- W piątek (11.05.) zapraszamy do Skierniewic, w sobotę (12.05.) do Poddębic, a w niedzielę (13.05.) do Łasku. Gospodarzami wydarzeń na mniejszą skalę będzie też 14 miejscowości w regionie. Chcemy pokazać tych najaktywniejszych, najskuteczniej sięgających po fundusze UE - obok samorządów także kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy skutecznie aplikowali i zmienili swoje firmy dzięki środkom unijnym. Warto o funduszach mówić i robić to w formule zabawy - koncertów, konkursów itp. - bo pozyskiwanie ich jest pewnym wyzwaniem. I trzeba dostrzegać, że zawdzięczamy im zmiany i unowocześnienia w postaci nowych dróg, budynków, firm, zrewitalizowanych miejsc, które spotykamy na każdym kroku - podkreślił marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Łódzki Urząd Marszałkowski nieprzypadkowo organizuje największe wydarzenia plenerowe w Skierniewicach, Poddębicach i Łasku, ponieważ te miejscowości są największymi beneficjentami środków unijnych w regionie.

- Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszych miejskich projektów, które dzięki funduszom UE znakomicie funkcjonują, jak m.in. lokalny produkt Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego ekologiczna woda Iskierka czy zmodernizowany tabor niskoemisyjny Miejskiego Zakładu Komunikacji. W ramach funduszy UE Skierniewice pozyskały ok. 53 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego, ok. 6 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i ok. 130 mln zł przez spółki miejskie na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej oraz modernizację taboru miejskiej komunikacji - podał wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski.

Wydarzenia odbędą się na rynkach miast, gdzie zaplanowano gry i zabawy sportowe, m.in. pokazowy mecz z drużyną PGE Skry Bełchatów w siatkówkę w Poddębicach i Łasku, a w Skierniewicach z koszykarkami MUKS Widzewa Łódź. Na scenie i na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują się beneficjenci funduszy unijnych, opowiadając m.in., jak środki unijne zmieniły ich działalność.

Będzie dużo konkursów z nagrodami, a także Strefy Innowacji - gry i zabawy z robotem humanoidalnym, wirtualny świat, nowe technologie. Jak zapowiadają organizatorzy, osoby lubiące przygody i niespodzianki, a także lasery, światła UV i labirynty, będą mogły sprawdzić się w dwóch pokojach zagadek unijnych: ETNOGRA I FUTUROGRA. Będzie w nich można odbyć podróż w przeszłość, aby rozwikłać tajemnicę starej studni, a potem przenieść się do świata nowoczesnych technologii umieszczonych w kapsule kosmicznej.

Przewidziano też występy lokalnych wykonawców, natomiast zwieńczeniem każdej imprezy będzie występ gwiazd - w Skierniewicach będzie to Power of Trinity i Afromental, w Poddębicach - Banda i Wanda oraz Dżem, w Łasku - Pudelsi i Agnieszka Chylińska.

Nieco mniejsze imprezy plenerowe odbędą się również w piątek (11.05.) - w Brzezinach, Lisowicach, Niewiadowie, Zduńskiej Woli, Głownie, Ostrowie Warckim, w sobotę - w Łęczycy i Inowłodzu, w niedzielę - w Szadku, Aleksandrowie Łódzkim, Dłutowie, Pęczniewie i Konstantynowie Łódzkim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.