PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie samorządy dostaną kasę na targowiska

  • PAP    16 listopada 2012 - 16:59
Łódzkie samorządy dostaną kasę na targowiska

14 miast i gmin w regionie łódzkim za unijne dotacje zmodernizuje lub zbuduje nowe targowiska w ramach projektu "Mój Rynek". Powstały już cztery targowiska w Moszczenicy, Głownie, Jeżowie oraz w Skierniewicach.
W sumie na wsparcie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska w ramach tego projektu samorządy w regionie otrzymają 12,3 mln zł dofinansowania.

Jak poinformowała rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego Joanna Blewąska, dotąd dzięki unijnej dotacji za 1,4 mln zł powstało nowe targowisko wraz z parkingiem w Moszczenicy (dotacja ponad 850 tys. zł), a za 2,2 mln zł wybudowano targowisko stałe w Jeżowie (1 mln zł dotacji).

Za 1,5 mln zł przebudowane zostało targowisko na placu Dąbrowskiego w Skierniewicach (919 tys. zł dotacji) a 1,6 mln zł kosztowała przebudowa targowiska w Głownie (980 tys. dofinansowania).

Kolejne targowiska powstaną w takich miejscowościach jak: Uniejów, Zawady, Pławno, Burzenin, Łyszkowice, Szadek, Ozorków, Zduńska Wola, Łask i Kobiele Wielkie.

Projekt był adresowany do miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców, także miast, które dotychczas nie mogły ubiegać się o wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioskodawcą mogła być gmina lub związek międzygminny. Maksymalny poziom pomocy wynosił 1 mln zł i mógł stanowić do 75 proc. kosztów inwestycji, reszta to wkład własny beneficjenta.

Nowe lub zmodernizowane targowiska są m.in. utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, wyposażone w odpływ wody deszczowej, mają zadaszone stoiska, które powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni targowiska, oraz miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno-higieniczne.

Targowiska mają być również podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary. Produkty rolno-spożywcze powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej targowiska oraz będą zorganizowane tak, aby zapewnić rolnikom łatwy dostęp do punktów sprzedaży. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: