PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin inwestuje w digitalizację zbiorów bibliotecznych

  • wnp.pl    23 kwietnia 2015 - 18:12
Lublin inwestuje w digitalizację zbiorów bibliotecznych

(fot. fotolia)

Spółka Comarch dostarczy gminie Lublin sprzęt i oprogramowanie do digitalizacji za prawie ponad 1,6 mln zł brutto.
Wykonawca dostarczy skanery dziełowe A1 i A2 umożliwiające m.in. skanowanie w pozycji płaskiej lub szalkowej, z 36-bitowym trybem skanowania w kolorze, ręcznego kadrowania i podziału obrazu w przypadku książek, czy zaawansowanej korekcji obrazu. Skanery zostaną dostarczone w zestawie z komputerem i monitorem.

Gmina zamówiła też po dwie sztuki komputerów dwóch typów, wyposażonych m.in. w 16 lub 8 GB pamięci RAM w zależności od typu i dyski SSD minimum 240 GB. Comarch zapewni też sprzęt serwerowy, czyli dwa serwery rack, macierz i bibliotekę taśmową oraz zasilacz awaryjny UPS o mocy przynajmniej 6300 W. W ramach dostaw sprzętu reprograficznego zamawiający otrzyma konwerter do zapisu obrazu na mikrofilmach oraz wywoływarkę. Krakowska firma zapewni też oprogramowanie dla repozytorium obiektów cyfrowych, do obróbki graficznej oraz do obróbki plików djvu.

Zamówienie to część projektu „Lubelska Biblioteka Wirtualna” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007–2013.

Comarch Polska zrealizuje dostawy za 1 613 359,52 zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.