PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie: 24 mln na dofinansowanie edukacji przedszkolnej

  • PAP/JS    20 marca 2018 - 18:56
Lubuskie: 24 mln na dofinansowanie edukacji przedszkolnej
O unijne pieniądze mogą się ubiegać samorządy, placówki oświatowe, podmioty prywatne lub tzw. ekonomii społecznej (fot. pixabay.com)

24 mln zł będzie do rozdysponowania w konkursie dotyczącym rozwoju edukacji przedszkolnej w woj. lubuskim. Uchwałę w tej sprawie podjął Zarząd Województwa. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
"Pieniądze w RPO z puli Europejskiego Funduszu Społecznego w tym przypadku są przeznaczone na tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostosowanie istniejących do potrzeb dzieci niepełnosprawnych oraz na podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli przedszkolnych" - poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Michał Iwanowski.

Projekty muszą dotyczyć tego województwa, a wnioskujący o pomoc muszą zapewnić 15 proc. planowanych wydatków na realizację przedsięwzięcia. O unijne pieniądze mogą się ubiegać samorządy, placówki oświatowe, podmioty prywatne lub tzw. ekonomii społecznej. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 23 kwietnia i zakończy 30 kwietnia br. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej RPO Lubuskie 2020.

We wtorek władze regionu podjęły także decyzję o dofinansowaniu z RPO pięciu projektów dotyczących edukacji zawodowej. W sumie 2,7 mln zł otrzymają powiaty słubicki i żagański, gmina Zbąszynek, Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu oraz należące do województwa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Medyk" w Zielonej Górze. Łączna wartość ich projektów opiewa na prawie 3,6 mln zł. Dotyczą rozwoju i modernizacji placówek kształcenia zawodowego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.