PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie liderem wydawania środków unijnych

  • lk    22 października 2010 - 18:15
Lubuskie liderem wydawania środków unijnych

Marszałek Marcin Jabłoński i minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska otworzyli 22 października Lubuskie Forum Funduszy Europejskich
- To impreza, którą trzeba celebrować - powiedziała Bieńkowska. Marszałek Marcin Jabłoński omówił perspektywy rozwoju województwa lubuskiego, a członkowie zarządu realizację programów unijnych.

- Lubuskie od dwóch lat jest liderem jeśli chodzi o wydawanie środków unijnych. Ale tu nie chodzi o tempo, ale o jakość projektów - powiedziała minister. Elżbieta Bieńkowska wyraziła nadzieję, że będzie to miało wpływ na to, ile środków trafi do województwa lubuskiego w najbliższym czasie. - Takiej skali środków jak Polska, nie ma żaden kraj w Unii Europejskiej. Nawet Hiszpania nie dostała 68 mld euro - dodała.

Pani minister chwaliła efektywność województwa lubuskiego w zarządzaniu unijnymi funduszami. Podziękowała za to całemu zarządowi oraz wszystkim beneficjentom. Powiedziała też, co sprawiło im największą trudność. - Chodzi o sprawy związane z odpowiedzialnością za program. Wiele województw nie wiedziało, jak się za niego zabrać - powiedziała.

O perspektywach rozwoju województwa lubuskiego mówił marszałek Marcin Jabłoński. W swoim przemówieniu wspominał o Startegi Rozwoju Polski Zachodniej. - Mieliśmy problem z Lubuskim Regionalnym Programem Operacyjnym, ale wszystko zmieniło się ... pod ziemią, a dokładnie w Wieliczce. Właśnie tam marszałkowie zostali ostro potraktowani przez panią minister i nastąpił przełom. Dzisiaj możemy się z tego cieszyć - powiedział marszałek.

Marcin Jabłoński wspomniał, że Lubuskie już teraz przygotowuje się do tego, co będzie za kilka lat. - Aktualizujemy Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego. Wiemy, że pewnym kwestiom musimy poświęcić więcej uwagi - dodał.

Czytaj też:

Powstaje Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych 

Marszałkowie z zachodniej Polski nie odpuszczają 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.