PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie. Powiatowe centra pomocy rodzinie z unijnym dofinansowaniem

  • pt/pap    25 listopada 2016 - 10:43
Lubuskie. Powiatowe centra pomocy rodzinie z unijnym dofinansowaniem
Podpisanie umów z centrami (fot.lubuskie.pl)

Prawie 20 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 otrzyma 12 powiatowych centrów pomocy rodzinie z województwa lubuskiego.
W tym tygodniu Urząd Marszałkowski podpisał umowy o przekazaniu środków samorządom na realizację zgłoszonych przez nie projektów.

Jak przekazał rzecznik zarządu województwa lubuskiego Michał Iwanowski., projekty będące odpowiedzią na potrzeby lokalnego środowiska są skierowane do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społeczno-zawodowym, należących do grup objętych wsparciem przez powiatowe centra pomocy rodzinie tj. osób z niepełnosprawnością, rodzin zastępczych, rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych.

"Celem projektów jest zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej tych osób i ich integracja społeczna. Tym samym działania te mają wpływać na zapobieganie procesom ubóstwa, marginalizacji i wykluczenia" - wyjaśnił Iwanowski.

Dodał, że uczestnicy projektów będą mogli skorzystać z różnorodnych form aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej i zdrowotnej.

Kwoty dofinansowania wahają się od ok. 92 tys. zł do prawie 2,5 mln zł. Środki unijne pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, który wraz z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego jest źródłem finansowania lubuskiego RPO.

"To bardzo ważne projekty, z których skorzystają najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszego regionu, osoby, które często nie radzą sobie w życiu codziennym, zmagają się z długotrwałym bezrobociem. Wierzę, że dzięki tym projektom obraz tych małych ojczyzn powiatowych i gminnych w zakresie pomocy społecznej ulegnie zmianie" - powiedział wicemarszałek województwa lubuskiego Romuald Gawlik.

Wartość wszystkich projektów opiewa na ponad 23,7 mln zł. Tym samym samorządy dołożą do ich realizacji nieco ponad 3,5 mln zł. Nabór wniosków o dofinansowanie został przeprowadzony w czerwcu br. Umowy podpisano w czwartek (24 listopada br.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.