PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają lepsze lecznice dzięki RPO

  • AW/mat.pras.    28 września 2011 - 13:39
Mają lepsze lecznice dzięki RPO

Szpitale w Żninie, Inowrocławiu oraz Mogilnie i Strzelnie wzbogaciły sie o nowoczesny sprzęt i przeszły modernizacje. A to za sprawą dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Lecznica w Inowrocławiu wzbogaciła się o sześćdzisięcioczterorzędowy tomograf komputerowy, który znacznie poszerza możliwości diagnostyczne placówki. Nowoczesna aparatura jest wyposażona w system precyzyjnej kontroli dawki promieniowania oraz szybkiej rekonstrukcji obrazu. Wartość wsparcia z RPO WK-P to 2,5 mln złotych.

O nowoczesny sprzęt stał się też bogatszy szpital w Żninie (Pałuckie Centrum Zdrowia), w którym przeprowadzono także niezbędne prace modernizacyjne, wymianę instalacji oraz wymianę dwóch szpitalnych wind. Zakupiono wyposażenie dla dwóch urządzonych od nowa sal operacyjnych, ogólnochirurgicznej i ortopedycznej, zmodernizowano wewnętrzne sieci elektryczne oraz wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i wentylacyjną, a także instalację gazów szpitalnych. Stworzono też system śluz pełniących funkcję filtrów sanitarno-epidemiologicznych, oddzielających tak zwaną czystą strefę chirurgiczną od pozostałej części lecznicy.

Blisko 4 miliony złotych wyniosło dofinansowanie wartej 6 milionów złotych inwestycji szpitali w Mogilnie i Strzelnie, wchodzących w skład Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie. Placówkom przybyły między innymi nowe ultrasonografy, aparaty rentgenowskie, respirator, defibrylatory, spirometry, kardiomonitory, zestaw endoskopowy, stół operacyjny i aparat do znieczuleń, a także dostosowane do wymogów nowoczesnej terapii łóżka szpitalne.

W mogileńskiej lecznicy zbudowano podjazd dla karetek i zainstalowano system przeciwpożarowy. W ciągu najbliższych miesięcy przewidziane są jeszcze między innymi adaptacja pomieszczeń dla pracowni radiodiagnostyki i endoskopii, przebudowa i rozbudowa pomieszczeń oddziałów dziecięcego, położniczego i neonatologicznego, modernizacja bloku operacyjnego z instalacją gazów medycznych w Strzelnie, a także budowa dodatkowej klatki schodowej i instalacja windy oraz instalacja systemu doprowadzenia gazów medycznych w Mogilnie.

W dwóch ostatnich placówkach inwestycje jeszcze trwają.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.