PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają termy i trasy narciarskie dzięki dofinansowaniu z UE

  • aw    3 lutego 2015 - 12:45
Mają termy i trasy narciarskie dzięki dofinansowaniu z UE

umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek (fot. Eliza Albrechcińska/mazovia.pl)

Z myślą o miłośnikach narciarstwa biegowego na terenie mszczonowskich term powstały trasy narciarskie. To efekt projektu dofinansowanego z UE.
Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ,,Powiększenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej produktu weekend z termami Mszczonów’’ otrzymał dofinansowanie z UE w wysokości ponad 721 tys. zł (wartość całego projektu to 902 409,44 zł).

W ramach projektu wyznaczono i oznakowano dwie trasy do biegów narciarskich o długości 4 km.

Wiodą one przez kompleks leśny w okolicach zbiorników wodnych przy Stawach św. Anny, które latem pełnia rolę kąpieliska. Aby nie zgubić się na szlaku narciarskim, turyści będą mogli korzystać z map tras biegowych. Ponadto, w ramach projektu zakupiono także 50 nart, które będzie można wypożyczyć bezpłatnie. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego mieścić się będzie w zakupionym w tym celu domku narzędziowym.

Ponadto w basenach, znajdujących się w budynku term, zamontowano dysze masujące. Z nowego sprzętu korzystają głównie osoby starsze oraz niepełnosprawni. Zakupiono również 200 szafek do przebieralni basenowych. Natomiast przed wejściem na teren basenów termalnych zamontowano dodatkowo dwie bramki kasowe.

W ramach inwestycji powstaje właśnie plac zabaw dla najmłodszych. Pojawią się już niedługo także 32 dodatkowe miejsca parkingowe.

Realizowana inwestycja jest dopełnieniem dwóch innych projektów, które również otrzymały dofinansowanie w ramach RPO WM 2007-2013: „Rozbudowa produktu turystycznego Weekend z Termami Mszczonów” oraz „Powiększenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej produktu Weekend z Termami Mszczonów”.

Połączenie tych trzech inwestycji pozwoli na stworzenie bogatej i kompleksowej oferty turystycznej dostępnej zarówno latem, jak i zimą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.