PARTNER PORTALU
  • BGK

Maków i Osjaków wygrały „Przyjazną wieś”

  • GK/lodzkie.pl    17 listopada 2011 - 13:27
Maków i Osjaków wygrały „Przyjazną wieś”

Już dwanaście gmin w województwie łódzkim może pochwalić się mianem „Przyjaznej wsi”.
W tegorocznym etapie wojewódzkim edycji konkursu na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na obszarach wiejskich przy wsparciu środków unijnych wygrały projekty gmin Maków (w kategorii społecznej) oraz Osjaków (w kategorii technicznej).

Nagrody w postaci sprzętu RTV wręczyli Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa), oraz Maria Kaczorowska, dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W Makowie wybudowano parkingi, zatoki autobusowe, zorganizowano miejsca do imprez rozrywkowych i sportowo-rekreacyjnych wraz z widownią terenową. W gminie Osjaków natomiast wykonano remont chodników, wybudowano parkingi, zagospodarowano dwa parki w centrum miejscowości (nowy układ alejek wyłożonych kostką granitową, nasadzono roślinność, postawiono ławeczki i kosze na śmieci, wyremontowano obiekty małej architektury).

Ponadto cały teren objęty inwestycją został oświetlony. Oba projekty zgłoszone zostały do etapu ogólnopolskiego.

Konkurs, którego organizatorem jest Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, zorganizowany został już po raz trzeci. Do etapu wojewódzkiego konkursu zgłoszonych zostało 10 projektów. Ocenie formalnej poddanych zostało 8, w tym: 3 w ramach kategorii społecznej i 5 w ramach kategorii technicznej. Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych i efektywnych projektów o charakterze infrastrukturalnym, zrealizowanych na obszarach wiejskich, sfinansowanych ze środków funduszy europejskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.