PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska. Urząd Marszałkowski przestrzega przed oszustami

  • KDS    26 stycznia 2018 - 08:44
Małopolska. Urząd Marszałkowski przestrzega przed oszustami
By zwiększyć swoją wiarygodność, oszuści wykorzystują herb Małopolski (fot.shutterstock.com)

Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dotarły informacje o coraz częstszych próbach wyłudzenia pieniędzy od przedsiębiorców lub osób zainteresowanych otrzymaniem wsparcia ze środków unijnych. UMWM prosi o czujność i przypomina zasady ubiegania się o unijne wsparcie.
Sposób działania oszustów jest następujący. Obiecują zdobycie dotacji, na przykład na naukę języków obcych, jednak by ją otrzymać, należy spełnić jeden warunek - wnieść opłatę za przekazanie dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie.

- W rzeczywistości działania te są tylko próbą wyłudzenia pieniędzy - przestrzegają w UMWM. Przypominają również, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z funduszami unijnymi warto skontaktować się ze specjalistami z punktów informacyjnych funduszy europejskich, gdzie pracownicy udzielają porad całkowicie bezpłatnie. Punkty działają w pięciu miastach regionu: Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Targu i Nowym Sączu. 

By zwiększyć swoją wiarygodność, oszuści wykorzystują herb Małopolski. Takie zachowanie powinno wzbudzić czujność u przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem dotacji.  

Urząd Marszałkowski przypomina, że wszelkie niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania ze środków unijnych dostępne są też na stronie www.rpo.malopolska.pl 

Warto przypomnieć, że trwają konsultacje społeczne dotyczące polityki spójności w Unii Europejskiej po 2020 roku. Uwagi i spostrzeżenia można zgłaszać do 8 marca 2018. Komisja Europejska apeluje do wszystkich mieszkańców UE o zabranie głosu w tej sprawie.

Swoją opinię mogą wyrazić wszyscy zainteresowani, zarówno przedstawiciele urzędów, jak i osób fizycznych, przedsiębiorców, ośrodków naukowych, instytucji kultury, szpitali, organizacji pozarządowych itp. Ankieta dostępna jest na stronie Komisji Europejskiej, również w języku polskim. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.