PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: 4 mld zł w programie regionalnym

  • PAP    29 grudnia 2010 - 15:31
Małopolskie: 4 mld zł w programie regionalnym

1629 umów w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o łącznej wartości dofinansowania około 4 mld zł podpisze do końca roku z beneficjentami zarząd woj. małopolskiego.
Region w ramach programu regionalnego ma do rozdysponowania 1,29 mld euro. - Wyniki, które udało nam się osiągnąć, przekraczają ambitne plany założone przez zarząd województwa na początku roku - ocenił w środę marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.

- Te wyniki to ogromna praca wykonana przez setki beneficjentów, którzy zrealizowali swoje inwestycje. To przełoży się na rozwój gospodarczy naszego regionu, który mocno ucierpiał w wyniku tegorocznej powodzi - dodał.

Do 28 grudnia w Małopolsce zostało ogłoszonych 50 konkursów, z tego 40 już zakończono, sześć naborów jest nadal otwartych, a projekty w ramach ośmiu zamkniętych konkursów podlegają ocenie. Na wsparcie wybranych dotąd 1822 projektów do dofinansowania w ramach MRPO przeznaczono ponad 4,26 mld zł.

Do tej pory beneficjentom wypłacono ponad 1,8 mld zł. Do końca roku rozliczonych Z UE ma zostać 1,66 mld zł środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - czyli ok. 31 proc. wszystkich pieniędzy unijnych przyznanych Małopolsce.

W środę władze małopolski podpisały 1000 umowę o dofinansowanie projektu wspierającego rozwój przedsiębiorczości w ramach MRPO. Rozdziałem unijnych środków na wsparcie biznesu zajmuje się Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Tysięczna umowa została zawarta z firmą poligraficzną Spirallo z Brzeszcz, która - jak wyjaśnił jej właściciel Robert Małecki - unijną dotację w wysokości prawie 119 tys. zł przeznaczy na zakup dwóch maszyn introligatorskich.

Jak poinformował dyrektor MCP Rafał Solecki tylko w tym roku instytucja przekazała na konta małopolskich przedsiębiorstw ponad 230 mln zł. W przyszłym roku MCP planuje ogłosić cztery nowe konkursy dla firm i na projekty badawcze.

Czytaj też:

Środki na gospodarkę odpadami i rekultywację

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.