PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: dofinansowanie dla nowatorskich projektów opiekuńczych

  • Rynekzdrowia.pl    19 września 2016 - 17:28
Małopolskie: dofinansowanie dla nowatorskich projektów opiekuńczych
W Małopolsce wzrasta liczba osób niesamodzielnych z powodu wieku i niepełnosprawności (fot. pixabay)

• W ramach Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych dofinansowanie uzyska 40 nowatorskich pomysłów dotyczących usług opiekuńczych.
• Sześć z nich dodatkowo zostanie upowszechnionych w Polsce i wdrożonych do powszechnej praktyki.
• Pierwszy nabór wniosków zaplanowano na początek 2017 roku.
Ten nowy projekt Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie - instytucji Województwa Małopolskiego - skierowany jest do osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie, starszych oraz ich opiekunów.

- W Małopolsce wzrasta liczba osób niesamodzielnych z powodu wieku i niepełnosprawności. Coraz więcej osób potrzebuje wsparcia, pomocy medycznej, a także zwykłej uwagi, by móc zachować samodzielność i sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi codzienność. Bardzo często ciężar zapewnienia stałej pomocy takim osobom spoczywa na członkach ich rodzin. Niejednokrotnie dzieje się to kosztem ich pracy zawodowej i wiąże z brakiem czasu na odpoczynek czy kłopotami finansowymi - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Odpowiedzią na potrzebę poszukiwania nowych, bardziej skutecznych metod wsparcia osób zależnych i ich opiekunów jest Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych (MIIS) - projekt realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.