PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Sawicki: o 2 mld euro więcej w PROW

  • bad    26 sierpnia 2014 - 20:06
Marek Sawicki: o 2 mld euro więcej w PROW

- W nowej perspektywie unijnej mamy o 2 miliardy euro więcej, niż w poprzedniej - powiedział Marek Sawicki, który przebywał z wizytą w regionie świętokrzyskim.
Sawicki dodał, że w sumie na rolnictwo będzie w tym nowym "rozdaniu" 42,6 miliardów euro, z czego 23,7 miliardów euro - na dopłaty bezpośrednie, 13,5 mld euro- rozwój obszarów wiejskich i 5,4 - mld euro na programy dotyczące polityki spójności i programy operacyjne.

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski zachęcał rolników, aby sięgali po pieniądze z PROW i dzięki nim dopasowywali swoje gospodarstwa do nowych wymogów i oczekiwań.

Czytaj też: Dodatkowe 84 mln euro z PROW 2007-2013 dla samorządów

- Znam specyfikę rolnictwa i sadownictwa dlatego łatwiej mi diagnozować wyzwania i problemy w tym obszarze gospodarki. - mówił Kazimierz Kotowski. - PROW w nowym okresie programowania to olbrzymia szansa na kontynuowania rozwoju nie tylko w obszarze rolnictwa.

Marszałek województwa Adam Jarubas wspomniał, że możliwe, iż w listopadzie podpisana zostanie z Komisją Europejską umowa dotycząca Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.

- Mam nadzieję, że w listopadzie podpiszemy już program na kolejne lata na ponad 1 miliard 400 milionów euro. Mamy uwagi komisji i do września musimy się do niech odnieść. W programie jest bardzo dużo możliwości, aby pozyskać dofinansowanie na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich - mówił marszałek Adam Jarubas, który także przekonywał rolników, aby składali wnioski w sprawie strat z powodu embargo.

- W 2011 roku wokół rekompensat przy warzywach skażonych bakterią e-coli było bardzo dużo polityki. To zaszkodziło. Dlatego chcemy tych błędów uniknąć i proszę o składanie powiadomień, żeby z tego mechanizmu skorzystać - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.