PARTNER PORTALU
  • BGK

Marina w Świnoujściu się rozwija dzięki unijnej kasie

  • AW    27 grudnia 2014 - 10:46
Marina w Świnoujściu się rozwija dzięki unijnej kasie

Basen Północny w Świnoujściu (fot.Arch OSiR Wyspiarz)

Adaptacja istniejącego budynku nr 15 do celów obsługi portu jachtowego oraz jego doposażenie to cel realizacji drugiego etapu prac w Basenie Północnym w Świnoujściu. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z zachodniopomorskiego RPO.
Jak podaje urząd marszłkowski w Szczecinie, podpisanie umowy odbędzie się 29 grudnia br. Pod dokumentem podpisy złożą marszałek województwa Olgierd Geblewicz i dyrektor świnoujskiego OSIR „Wyspiarz” Mariusz Fryska. 

Drugi etap inwestycji obejmuje obejmuj prace budowalne na pierwszym piętrze i poddaszu budynku. To m.in. docieplenie dachu oraz pozostałych ścian zewnętrznych, budowa ścianek działowych na poddaszu, montaż stolarki drzwiowej, wyposażenie pomieszczeń w meble i sprzęt, montaż instalacji wentylacji
oraz roboty elektryczne, w tym budowa przyłącza telefonicznego i instalacji elektrycznej.

Ponadto zgodnie z projektem zakupiony zostanie także sprzęt, który uzupełni infrastrukturę portu. Będą to: łódź z silnikiem spalinowym, infokiosk, platformy pod skutery wodne czy pompa pływająca do zbierania rozlewisk olejowych i naturalnych z powierzchni wód.

Realizacja inwestycji wpłynie na dalszy rozwój atrakcyjności turystycznej Pomorza Zachodniego jako obszaru przyjaznego żeglarzom w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Całkowity koszt zadania wyniesie prawie 600 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków RPO WZ na lata 2007-2013 to ponad 280 tysięcy złotych. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Promowy pasażer, 2014-12-30 22:13:15

    Panie Geblewicz, co słychać w sprawie stałej przeprawy w Świnoujściu ? Przed wyborami nie można było nadążyć za superoptymistycznymi wiadomościami na ten temat. A teraz, ciszaaaaaszaaaaaaa.