PARTNER PORTALU
 • BGK

Marnuje się coraz więcej pieniędzy unijnych

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    2 listopada 2012 - 07:32
Marnuje się coraz więcej pieniędzy unijnych

W Unii każde wydane euro jest brane pod lupę, a nieprawidłowości przy wydawaniu unijnych funduszy są coraz częściej ścigane.
W 2011 r. w wyniku dochodzeń Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych odzyskano 691 mln euro, a sądy państw członkowskich wydały wyroki na łącznie 511 lat pozbawienia wolności - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli chodzi o Polskę, największe zastrzeżenia unijni śledczy mają do braku odzewu polskiego sądownictwa na wezwania.

Proporcjonalnie do wielkości środków, z których korzysta Polska, sytuacja nie jest zła, ale rośnie liczba zgłoszeń, co do zasadności wydawania pieniędzy unijnych - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Elzbieta, 2017-03-12 09:20:33

  fikcyjna nauka w Chodzieży(Wielkopolska)za unijne pieniądze są otwierane szkoły(srednie,z nauką angielskiego),wystarczy sie podpisać,że sie ukończyło i gotowe,wychodzą z nich takie matoły,ze się nie chce wierzyć,nie policzą nawet po angielsku,nic nie przetłumaczą,a ukończyli
 • autoidea, 2012-11-02 10:53:47

  Branie wnioskow "pod lupe" jest po prostu forma odbierania przyslugujacych krajowi pieniedzy unijnych. To wymowka, zeby nie dac tego, co sie nalezy.
 • KOL EPKR, 2012-11-02 09:16:28

  Za wydawanie unijnej kasy na ,,wiekopomny projekt'', pn. Odlotowa Polska Wschodnia CUPT, a następnie KE powinna się wziąć solidnie za prezydentów miast: Krosna, Chełma i Ełku, a w szczególności za autorów 2 SIWZ na ten ,,odlot''. Na lotnisku w Krośnie nie ma kasy na skoszenie trawy, a unijny grant p...rzeznacza się na ,,zarządzanie odlotową'' Polską. Prezydenci ww miast i i ojcowie chrzestni ,,odlotu'' z UM w Krośnie i z lotniska EPKE czas na koniec waszych wieloletnich ściem medialnych i na wasz odlot do kryminału o zaostrzonym rygorze.  rozwiń