Marnuje się coraz więcej pieniędzy unijnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 02-11-2012
  • drukuj
W Unii każde wydane euro jest brane pod lupę, a nieprawidłowości przy wydawaniu unijnych funduszy są coraz częściej ścigane.
Marnuje się coraz więcej pieniędzy unijnych

W 2011 r. w wyniku dochodzeń Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych odzyskano 691 mln euro, a sądy państw członkowskich wydały wyroki na łącznie 511 lat pozbawienia wolności - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli chodzi o Polskę, największe zastrzeżenia unijni śledczy mają do braku odzewu polskiego sądownictwa na wezwania.

Proporcjonalnie do wielkości środków, z których korzysta Polska, sytuacja nie jest zła, ale rośnie liczba zgłoszeń, co do zasadności wydawania pieniędzy unijnych - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

fikcyjna nauka w Chodzieży(Wielkopolska)za unijne pieniądze są otwierane szkoły(srednie,z nauką angielskiego),wystarczy sie podpisać,że sie ukończyło i gotowe,wychodzą z nich takie matoły,ze się nie chce wierzyć,nie policzą nawet po angielsku,nic nie przetłumaczą,a ukończyli

Elzbieta, 2017-03-12 09:20:33 odpowiedz

Branie wnioskow "pod lupe" jest po prostu forma odbierania przyslugujacych krajowi pieniedzy unijnych. To wymowka, zeby nie dac tego, co sie nalezy.

autoidea, 2012-11-02 10:53:47 odpowiedz

Za wydawanie unijnej kasy na ,,wiekopomny projekt'', pn. Odlotowa Polska Wschodnia CUPT, a następnie KE powinna się wziąć solidnie za prezydentów miast: Krosna, Chełma i Ełku, a w szczególności za autorów 2 SIWZ na ten ,,odlot''. Na lotnisku w Krośnie nie ma kasy na skoszenie trawy, a unijny grant p...rzeznacza się na ,,zarządzanie odlotową'' Polską. Prezydenci ww miast i i ojcowie chrzestni ,,odlotu'' z UM w Krośnie i z lotniska EPKE czas na koniec waszych wieloletnich ściem medialnych i na wasz odlot do kryminału o zaostrzonym rygorze. rozwiń

KOL EPKR, 2012-11-02 09:16:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE