Marnuje się coraz więcej pieniędzy unijnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 02-11-2012
  • drukuj
W Unii każde wydane euro jest brane pod lupę, a nieprawidłowości przy wydawaniu unijnych funduszy są coraz częściej ścigane.
Marnuje się coraz więcej pieniędzy unijnych

W 2011 r. w wyniku dochodzeń Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych odzyskano 691 mln euro, a sądy państw członkowskich wydały wyroki na łącznie 511 lat pozbawienia wolności - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli chodzi o Polskę, największe zastrzeżenia unijni śledczy mają do braku odzewu polskiego sądownictwa na wezwania.

Proporcjonalnie do wielkości środków, z których korzysta Polska, sytuacja nie jest zła, ale rośnie liczba zgłoszeń, co do zasadności wydawania pieniędzy unijnych - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Branie wnioskow "pod lupe" jest po prostu forma odbierania przyslugujacych krajowi pieniedzy unijnych. To wymowka, zeby nie dac tego, co sie nalezy.

autoidea, 2012-11-02 10:53:47 odpowiedz

Za wydawanie unijnej kasy na ,,wiekopomny projekt'', pn. Odlotowa Polska Wschodnia CUPT, a następnie KE powinna się wziąć solidnie za prezydentów miast: Krosna, Chełma i Ełku, a w szczególności za autorów 2 SIWZ na ten ,,odlot''. Na lotnisku w Krośnie nie ma kasy na skoszenie trawy, a unijny grant p...rzeznacza się na ,,zarządzanie odlotową'' Polską. Prezydenci ww miast i i ojcowie chrzestni ,,odlotu'' z UM w Krośnie i z lotniska EPKE czas na koniec waszych wieloletnich ściem medialnych i na wasz odlot do kryminału o zaostrzonym rygorze. rozwiń

KOL EPKR, 2012-11-02 09:16:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE