PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek konsultuje budowę sieci szerokopasmowej

  • AW/uke.gov.pl    5 września 2011 - 14:02

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna konsultacje publiczne projektu „Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej". Przede wszystkim czeka na głosy tamtejszych operatorów telekomunikacyjnych.
Projekt przewiduje budowę światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej, dostępnej na równych zasadach dla wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych i zarządzanej przez operatora nie prowadzącego działalności na rynku detalicznym.

Projekt uzyskał już pozytywne opinie od prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Ministra Infrastruktury. Opinie potwierdzają zasadność realizacji projektu oraz brak zakłócenia konkurencji na rynkach telekomunikacyjnych.

Celem konsultacji jest prawidłowe zidentyfikowanie obszarów interwencji w ramach Projektu oraz zapewnienie przejrzystości udzielania pomocy publicznej. Obszary te zostały ustalone na podstawie szczegółowych danych przekazanych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zebranych od operatorów na podstawie art. 29 ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych, przy czym udzielenie przez operatorów nieprawdziwych lub niepełnych informacji jest zagrożone karą pieniężną do 3% rocznego przychodu.

Czytaj też: Eksperci o inwestycjach szerokopasmowych

Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich zainteresowanych do zgłaszania uwag. W szczególności zaproszeni są operatorzy telekomunikacyjni do przekazywania informacji na temat niezgodności w wynikach inwentaryzacji oraz na temat planowanych w najbliższych 3 latach inwestycji w infrastrukturę szerokopasmowego dostępu do Internetu. Zgłoszenie powinno wykazywać wiarygodność planów inwestycyjnych zapewniających, że w okresie najbliższych trzech lat operator przeprowadziłby niezbędne inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową danego rodzaju (podstawowa lub NGA) w celu objęcia znacznej części wskazywanych przez operatora obszarów i znacznej części ludności z tych obszarów.

Uwagi można przesyłać do 6 października pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@wsssa.pl, faksem na numer: 61 2224778, listownie na adres: Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A., ul. Łąkowa 21/17, 61-879 Poznań.

Dokumenty publikowane w ramach konsultacji publicznych znajdują się do pobrania na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pod adresem: www.bip.umww.pl w zakładce „Ogłoszenia".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.