PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek Struzik o decyzji MRR: "niezrozumiała i nieakceptowalna"

  • GK    18 października 2013 - 13:20
Marszałek Struzik o decyzji MRR: "niezrozumiała i nieakceptowalna"

Marszałek Adam Struzik uważa, że jeśli prawdą okaże się, że nie można finansować dróg wojewódzkich Mazowsza z Programu Polska wschodnia, to będzie to niezrozumiała i nieakceptowalna decyzja. Przysłał do nas na temat specjalne oświadczenie.
- Jeśli te informacje się potwierdzą, należy je uznać za krok w złą stronę. Byłaby to niezrozumiała i nieakceptowalna decyzja. Program jest w trakcie konsultacji i można do niego zgłaszać uwagi. Z czego oczywiście skorzystamy - stwierdził marszałek.

Dodał, że dofinansowanie nie powinno obejmować tylko obszarów miejskich. Według niego to nielogiczne, zwłaszcza wobec oczekiwań Komisji Europejskiej.

Czytaj też: Program Polska Wschodnia nie dla Mazowsza

- Wsparciem powinny zostać objęte drogi wojewódzkie, zwłaszcza te łączące sąsiadujące regiony. To tu są największe potrzeby. Drogi te z powodu braku spójnej sieci autostrad, często są jedyną alternatywą dla podróżnych. Niestety, stan ich nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a od tego zależy przecież bezpieczeństwo setek tysięcy kierowców i ich rodzin - uważa Adam Struzik.

Taka decyzja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego spowodowałaby według marszałka, że mieszkańcy Mazowsza stracą po raz kolejny.

- Tymczasem wszyscy doskonale wiemy, że wschodnia ściana naszego regionu to powiaty i gminy z najniższymi dochodami w kraju - twierdzi marszałek Adam Struzik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.