PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałkowie spotkają się w Brukseli

  • lubuskie.pl    28 czerwca 2011 - 17:33
Marszałkowie spotkają się w Brukseli

W dniach 29-30.06. w Brukseli odbędzie się Konwent Marszałków Województw RP.
Najważniejszymi tematami spotkania będą: Budżet 2014+, Polityka spójności po 2013 roku, Wspólna Polityka Rolna i Rybacka po 2013 roku. Marszałkowie zajmą też stanowisko w sprawie Krajowych Dokumentów Strategicznych. Województwo lubuskie reprezentować będzie marszałek Elżbieta Polak.

Podczas konwentu marszałkowie będą mieli okazję spotkać się z ministrami: Elżbietą Bieńkowską - Minister Rozwoju Regionalnego oraz Markiem Sawickim - Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.

Czytaj też: 750 umów z wsparciem UE w Lubuskiem

W programie zaplanowano także przyjęcie stanowiska konwentu w sprawie Krajowych Dokumentów Strategicznych: Strategia „Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko. Perspektywa 2020" oraz Strategia Innowacyjności i Efektywności Gospodarki. Przyjęte zostaną także stanowiska w sprawie utworzenia Grupy Roboczej Województw ds. Osi 4 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" oraz w sprawie projektu ustawy zmieniającej ustawę o systemie oświaty.

Ponadto 30.06.2011 r. Elżbieta Polak spotka się z Pascalem Boijmansem - Zastępcą Dyrektora Dyrekcji Generalnej ds. polityki regionalnej w sekcji programów polskich, działającej w ramach Komisji Europejskiej. Tematem tego spotkania będą zmiany w Lubuskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007 - 2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • tyż frajer, 2011-06-28 22:42:35

    Czytam tę notkę i doprawdy nie wiem śmiać się, czy płakać potrzeba? Toż to czyste hultajstwo wyprawy tego typu do Brukseli w czerwcu ' 2011 !!!!. Na mądrą refleksję człowieka przyzwoitego stać podobno zawsze, pomyślcie więc Państwo o tej części społeczeństwa, która wolna jeszcze od pomroczności ja...snej bądź innej podobnej zarazy ma jesienią za czymś się opowiedzieć. A za czym? Za Waszym KONWENTEM w BRUKSELI - nigdy.  rozwiń