Marszałkowie w Poznaniu: Jak najlepiej wydać unijne pieniądze z nowej perspektywy?

Marszałkowie z całej Polski przyjechali do Poznania, aby rozmawiać o tym, jak najlepiej wydać unijne pieniądze z nowej perspektywy budżetowej.

Marszałkowie w Poznaniu: Jak najlepiej wydać unijne pieniądze z nowej perspektywy?
Omawiane będą również kwestie związane z nowym prawem wodnym, które zakłada zwiększenie obowiązków samorządów (fot.pixabay.com)

Dla Wielkopolski ważne będzie też spotkanie z przedstawicielem ministra zdrowia w sprawie tzw. mapy potrzeb zdrowotnych.

Jak tłumaczy marszałek województwa Marek Woźniak, od tego dokumentu zależy, czy Wielkopolska będzie mogła wykorzystać unijne pieniądze na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu. Woźniak dodaje, że zaprosił przedstawiciela ministra, by ten przedstawił harmonogram prac nad mapą potrzeb zdrowotnych.

Czytaj też: KE: wszystkie programy na nową perspektywę zaakceptowane

Podczas spotkania poruszony będzie też temat pakietu onkologicznego, który zdaniem lekarzy funkcjonuje źle. Według nich procedura jest zbyt zbiurokratyzowana, co mocno zwiększa koszty i marnowany jest czas. Omawiane będą również kwestie związane z nowym prawem wodnym, które zakłada zwiększenie obowiązków samorządów.

Marszałkowie przyjmą kilka stanowisk, które będą postulatami samorządowców. Trafią one do odpowiednich ministerstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE