PARTNER PORTALU
  • BGK

Masz pomysł na projekt?

  • zamojska.com    10 lutego 2011 - 20:27

W zamojskim ratuszu odbyła się prezentacja na temat możliwości korzystania ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Przygotował ją Jan Stachowski, reprezentant Funduszu w Polsce.
- Chciałbym zachęcić wszystkich do korzystania z  możliwości funduszu. Są to granty, stypendia uniwersyteckie i stypendia dla twórców. Małe granty to kwota wsparcia do 5 tysięcy euro, standardowe z reguły nie przekraczają 30 tysięcy euro. W przypadku grantów strategicznych ich wielkość jest określana przez ministrów spraw zagranicznych krajów grupy wyszehradzkiej - mówił Jan Stachorski, reprezentant Funduszu Wyszehradzkiego w Polsce.

O wsparcie finansowe mogą starać się jednostki pozarządowe i osoby fizyczne.

- Jeżeli badacze języka Zulusów z Węgier, Czech Słowacji i Polski dojdą do wniosku, że chcieliby zorganizować konferencję naukową, na której chcieliby przedstawić stan swoich badań,  Projekt dotyczący tego spotkania już jest traktowany jako projekt wyszehradzki - dodaje Stachorski.

Fundusz wspiera również projekty dotyczące współpracy kulturalnej (festiwale, publikacje) czy promocji turystyki (przewodniki i prezentacje). Żeby ubiegać się o wybrany grant należy napisać wniosek, znaleźć partnerów z trzech lub czterech krajów grupy i wysłać wniosek. W tym roku fundusz przeznaczy na ten cel 6 mln euro.

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki został utworzony w 2000 roku na mocy umowy zawartej między Republiką Czeską, Republiką Węgierską, Rzeczpospolitą Polską i Republiką Słowacką.

Spotkanie w zamojskim ratuszu zorganizował Wydział Promocji, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zamość. Prezentacja była skierowana do samorządów, organizacji samorządowych, stowarzyszeń kulturalnych i naukowych, klubów, szkół, naukowców oraz do mediów.
  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.