PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie: 19 samorządów otrzymało dofinansowanie na drogi lokalne

  • MN    14 lipca 2016 - 16:24
Mazowieckie: 19 samorządów otrzymało dofinansowanie na drogi lokalne
Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik podpisał umowy na budowę dróg lokalnych z beneficjentami 14 lipca (fot. mazovia.pl)

• 19 mazowieckich samorządów podpisało w czwartek (14 lipca) umowy na blisko 29 mln zł unijnego dofinansowania do budowy lub modernizacji dróg lokalnych.
• 36 inwestycji drogowych zrealizowanych zostanie na terenie powiatów: garwolińskiego, pułtuskiego, wołomińskiego, żyrardowskiego, radomskiego i makowskiego.
• Środki pochodzić będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Marszałek województwa Adam Struzik podpisał umowy na budowę dróg lokalnych z beneficjentami. W sumie na całym Mazowszu łączne dofinansowanie w wysokości blisko 174 mln zł otrzyma 120 gmin i powiatów.

Zrealizowanych zostanie ponad 240 inwestycji na drogach lokalnych. Środki pochodzić będą z działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Drogi lokalne, zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach ciągle wymagają dużych nakładów finansowych. Do niedawna gminy mogły uzyskać wsparcie w tym zakresie z funduszy unijnych w ramach RPO WM. Niestety, w nowej agendzie wsparcie otrzymać mogą jedynie drogi wpisane do sieci TEN-T. Szansą dla samorządów lokalnych okazały się więc środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.– podkreślił marszałek Adam Struzik.

Czytaj też: Mazowieckie szpitale z dużym dofinansowaniem

Jak dodał, zainteresowanie dofinansowaniem było bardzo duże - w ramach naboru prowadzonego przez urząd marszałkowski zgłoszono 792 wnioski na łączne dofinansowanie przekraczające 567 mln zł. Szansę na dofinansowanie miały inwestycje prowadzone przez gminy i powiaty na drogach lokalnych prowadzących do obiektów użyteczności publicznej lub łączących się z drogami o wyższej kategorii. Łączne dofinansowanie dla jednego beneficjenta nie mogło przekraczać 3 mln zł.

Umowy dzięki którym wsparcie otrzymało aż 36 projektów, podpisało 19 samorządowców. Inwestycje realizowane będą na terenie gmin: Dąbrówka, Garwolin, Górzno, Jadów, Łaskarzew, Maciejowice, Parysów, Poświętne, Radzymin, Strachówka, Świercze, Wilga, Zatory, Żelechów, Jedlińsk, a także powiatu makowskiego, żyrardowskiego i miasta Łaskarzew oraz miasta i gminy Pilawa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.