PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie podpisało Kontrakt Terytorialny

  • pap    25 listopada 2014 - 14:29

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała we wtorek nowe inwestycje w drogi, kolej oraz służbę zdrowia na Mazowszu, m.in. kolejny odcinek drogi S7, nowy tabor dla kolei, nowe oddziały szpitalne. "Zyska całe Mazowsze" - podkreśliła.
We wtorek podpisany został tzw. Kontrakt Terytorialny. Kontrakty to umowy zawierane pomiędzy rządem a samorządami województw ws. finansowania kluczowych inwestycji w regionach w latach 2014-2020; będą współfinansowane z pieniędzy unijnych oraz środków krajowych.

Czytaj też: Kontrakt Terytorialny dla województwa śląskiego dopięty i wyceniony

Kopacz podkreśliła na konferencji prasowej, że inwestycje zapisane w kontrakcie dotyczą nie tylko Warszawy, ale również innych obszarów woj. mazowieckiego.

"Chcę tutaj powiedzieć o kolejnym odcinku drogi S7, bardzo ważnej dla mieszkańców - szybka i bezpieczna podróż osi północ-południe. Ukończone zostaną brakujące odcinki drogi ekspresowej S8, od granicy z województwem łódzkim do Warszawy i do granicy woj. podlaskiego. Powstanie również ekspresowe połączenie od Warszawy aż do Lublina, którego obwodnica w październiku 2014 r. została już oddana do ruchu. W kontakcie ujęliśmy też budowę obwodnic Góry Kalwarii, Płocka, Gąbina, Sierpca, Grodziska Mazowieckiego" - wymieniła premier.

Czytaj też: Fundusze UE uchroniły Polskę od kryzysu gospodarczego

Dodała, że inwestycje będą dotyczyły też mazowieckiej kolei. "Zyska nowy tabor i poprawi jakość swoich usług. Nie mogło też zabraknąć inwestycji w służbę zdrowia. Mam tu na myśli nowe szpitalne oddziały ratunkowe w takich miejscowościach, jak Sokołów Podlaski, Lipsko, czy Grójec" - powiedziała Kopacz

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Stach, 2014-11-25 23:12:58

    Trele morele. 25 lat już budują obwodnicę Płocka która miała mieć początek na terenie gminy Słupno a teraz obiecują to przez jeden rok? W takie bajki nigdy nie uwierzę.