PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze inwestuje w infrastrukturę teleinformatyczną

  • AT    29 czerwca 2015 - 16:25

Firma Piomar za ponad 18 mln zł dostarczy infrastrukturę teleinformatyczną na projekty dot. budowania społeczeństwa informacyjnego oraz rozwoju elektronicznej administracji dla województwa mazowieckiego.
Chodzi o projekty "Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu” oraz „Rozwój elektronicznej administracji w samorządach województwa mazowieckiego wspomagającej niwelowanie dwudzielności potencjału województwa”.

Pierwszy projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013 w działaniu „Promocja Gospodarcza”. Drugi także korzysta ze środków unijnych z tego programu w ramach działania „Rozwój e-usług”.

Zamówienie dotyczy m.in. dostawy 2982 zestawów komputerowych oraz 121 skanerów. Zestawy komputerowe muszą mieć 8 GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 16 GB. monitor o przekątnej 23 cale, twarde dyski o pojemności 500 GB z wbudowaną pamięcią flash 8 GB.

Zamawiający oczekuje też bezprzewodowych klawiatur i myszy, oraz kamery zintegrowanej z obudową. Zamówiono też skanery płaskie o rozdzielczości 600 dpi z automatycznym podajnikiem dokumentów i z możliwością skanowania dwustronnego.

Oferty weryfikowano pod kątem ceny (92 proc.) i okresu gwarancji (8 proc.). W przetargu złożono siedem ofert. Obok Piomaru, spółki która zamówienie zrealizuje za 18 315 674,16 zł brutto, oferty złożyły firmy Crann, Fujitsu Technology Solutions, Intaris, Komputronik Biznes, Symmetry w konsorcjum z firma Pidikom oraz iCreatio w konsorcjum ze spółką Tech source.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.