PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze odrabia straty

  • JL    21 września 2010 - 10:51

W ostatnim kwartale Mazowsze wypłaciło 426,2 mln unijnej dotacji. To ponad 30 razy więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku i ponad dwukrotnie więcej niż w pierwszym kwartale tego roku.
Mazowsze wyraźnie przyspieszyło, przesuwając się w krajowych statystykach. Wykorzystanie alokacji w okresie 2007-2013 jest wciąż najniższe, chociaż różnica w stosunku do pozostałych województw sukcesywnie się zmniejsza.

Wysokość wydatków kwalifikowanych we wnioskach o płatność i w deklaracjach zatwierdzanych przez Instytucję Certyfikującą plasuje region na szóstym miejscu. Mazowsze jest liderem liczby i wartości projektów. Dane potwierdzają, że wydatkowanie funduszy w regionie znacznie przyspieszyło. Świadczą o tym chociażby zawarte umowy oraz wysokość wypłat w ostatnim kwartale.

Pieniądze w regionalnym programie do 2013 r. zostały już zaangażowane w 95 proc. – Spełniliśmy zasadę n+3. Z pewnością Mazowszu nie grozi utrata unijnych pieniędzy – przekonuje Marcin Kierwiński, wicemarszałek odpowiedzialny za fundusze europejskie w regionie

Od początku roku na Mazowszu zawarto 435 umowy na kwotę dofinansowania ponad 2 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.