PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze zyska na wsparciu z UE

  • JL    13 lipca 2016 - 09:18
Mazowsze zyska na wsparciu z UE

Dzięki pieniądzom z UE Mazowsze poprawi działanie służby zdrowia, bezpieczeństwo i e-usługi. Fot. Pixabay.com

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał ponad 16 mln zł unijnego dofinansowania na inwestycje w służbę zdrowia, bezpieczeństwo oraz e-usługi.
Większość pieniędzy z regionalnego programu operacyjnego trafi na zadania realizowane w placówkach służby zdrowia, związane z bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców. Ale są też projekty dotyczące informatyzacji urzędów gmin oraz systemów ostrzegania przed zagrożeniami.

– To duży sukces tych samorządów i placówek, które w konkursie wygrały i sięgnęły po dofinansowanie – podkreśl członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Czytaj też: Mazowieckie szpitale z dużym dofinansowaniem

Pomoc terapeutyczna online

Zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla osób, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z pomocy stacjonarnej staje się coraz bardziej widoczne. Dlatego w przyszłym roku pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie czeka wiele zmian. Dzięki funduszom unijnym szpital wdroży system e-usług.

Ważną częścią projektu jest możliwość udzielania pomocy medycznej online. Przez komunikatory, np. w formie czatu lub z wykorzystaniem kamer komputerowych i aplikacji typu Skype, pacjenci będą mogli, zależnie od potrzeb, skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Ponadto system umożliwi rozwiązywanie testów psychologicznych, dostęp do dokumentacji medycznej czy też zapisanie się na wizytę stacjonarną, która będzie kontynuacją leczenia rozpoczętego w formie e-terapii.

Wsparcie będzie udzielane w obszarze: poradni zdrowia psychicznego, uzależnienia od alkoholu, uzależniania od narkotyków, seksuologii oraz leczenia nerwic i lęków.

Sprawna obsługa pacjenta w Centrum Onkologii w Warszawie

Rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej w warszawskim Centrum Onkologii zapewni wzrost jakości obsługi pacjenta. Elektroniczna dokumentacja medyczna znacznie ułatwi sprawne funkcjonowanie instytutu. Skrócenie czasu rejestracji i usprawnienie kontaktu personelu medycznego z pacjentem przełoży się bezpośrednio na możliwość przyjęcia większej liczby oczekujących na pomoc. Zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania pozwoli na wprowadzenie unowocześnień w 2018 r.

Sprawy obywatelskie teraz łatwiejsze

W drugiej połowie 2017 r. usługi publiczne realizowane przez gminę Ożarów Mazowiecki będą zinformatyzowane. Dla mieszkańców oznacza to sprawne załatwianie spraw bez wychodzenia z domu i czekania w kolejkach w urzędach. Dofinansowanie obejmuje: opłaty i podatki, komunikaty, ogłoszenia, konsultacje społeczne, a także rekrutację do szkół i przedszkoli oraz obsługę usług komunalnych, np. energetycznych.

E-usługi między Wisłą a Kampinosem

Dobre wieści dla mieszkańców gmin: Leoncin, Leszno, Pomiechówek, Stare Babice, Zakroczym. Także oni już niedługo wiele spraw urzędowych będą mogli załatwić przez Internet. W ramach projektu zakupiony zostanie niezbędny do wdrożenia e-usług sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. System umożliwi m.in. regulowanie zobowiązań podatkowych online czy też zapoznanie się z treścią oraz komentowanie uchwał.

W Legionowie stawiają na bezpieczeństwo

Przygotowanie, plan działania i szybka reakcja to podstawy prawidłowego reagowania na ewentualne zagrożenia. Na terenie powiatu legionowskiego do 2017 r. powstanie 31 nowych punktów alarmowych tworzących system umożliwiający ostrzeganie i alarmowanie ludności powiatu o wszelkiego rodzaju zagrożeniach: począwszy od wywołanych przez żywioły natury, poprzez wszelkiego rodzaju wypadki, a skończywszy na zdarzeniach o charakterze militarnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.