PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko Europejskie

  • AZA    28 maja 2010 - 17:18

W sobotę 5 czerwca 2010 roku o godz. 11.00 na Placu Wolności w Poznaniu rozpocznie się kampania promocyjna pt. „Miasteczko Europejskie – Miasteczko pełne Gwiazd”, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Podczas akcji zaprezentowane zostaną ciekawe projekty realizowane przez beneficjentów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
 
Odsłony kampanii  „Miasteczko” odbędą się w 12 miejscowościach w Wielkopolsce (harmonogram w załączeniu), podczas imprez towarzyszących, np. festynów, jarmarków oraz dni gmin.

W Poznaniu swoje projekty zaprezentuje 10 beneficjentów WRPO, natomiast w pozostałych miejscowościach przedstawimy 3 projekty. Wśród nich są m.in.: MPK w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, Społem Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Nadleśnictwo Jarocin, Nadleśnictwo Sieraków, a także szpitale, samorządy i przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego.

W „Miasteczku” funkcjonować będzie Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, w którym można uzyskać informację o warunkach i zasadach otrzymania dotacji ze wszystkich programów UE. Dla dzieci przygotowano atrakcje, konkursy z nagrodami i zabawy, m.in. wspólne układanie flagi Europy, kalambury, podchody. Na najaktywniejszych czekają europieniądze i drobne upominki! Dodatkowo w Poznaniu czas umilać będzie gwiazda Blues Brothers. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.