PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko Ruchu Drogowego już gotowe

  • PAP    4 grudnia 2013 - 16:16
Miasteczko Ruchu Drogowego już gotowe

W Opolu, kosztem 380 tys. zł, zbudowano nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego. Jest ono częścią ogólnopolskiego projektu, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie z niego można korzystać od stycznia 2014 r.
Inwestycja została zrealizowana wspólnie przez wojewodę opolskiego i miasto Opole. Miasteczko jest częścią ogólnopolskiego projektu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego", dofinansowanego w 100 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży szkolnej. "Miasteczko wyposażono w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, a nawet przejazd kolejowy. Są tam oczywiście znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna, tak aby możliwie najwierniej odwzorować rzeczywiste warunki ruchu drogowego. Obiekt jest ogrodzony i wyposażony w oświetlenie" - poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody opolskiego Jacek Szopiński.

Nowo powstałe miasteczko umożliwi prowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych wzmacniających system edukacji szkolnej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na terenie miasteczka będzie można też przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla młodzieży.

Z miasteczka będzie można korzystać po zakończeniu wszystkich odbiorów i zgłoszeń wymaganych prawem budowlanym - od stycznia 2014 r., a uroczyste otwarcie obiektu nastąpi dopiero wiosną - wraz z inauguracją sezonu rowerowego.

W ramach ogólnopolskiego projektu do 2014 r. w 15 województwach ma powstać 20 nowych miasteczek ruchu drogowego. Inwestycje będą kosztowały w sumie 10 mln zł, z czego 8,5 mln sfinansuje Unia Europejska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.