Mieszkańcy podlaskich wsi podniosą kwalifilkacje

Projekty podnoszące kwalifikacje mieszkańców obszarów wiejskich w Podlaskiem, np. szkolenia, mają szansę na dofinansowanie ze środków unijnych w konkursie, który we wtorek ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Budżet konkursu to 3,5 mln zł.
Mieszkańcy podlaskich wsi podniosą kwalifilkacje

Pieniądze pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Kapitał Ludzki. Wnioski można składać do 7 września.

Czytaj też: Nowe miejsca pracy na wsi

Projekty mogą składać m.in. samorządy, organizacje pozarządowe, a także osoby fizyczne - powiedziała Beata Plechimowicz z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Wnioski mogą dotyczyć działań o charakterze szkoleniowym, doradczym oraz animacyjnym, które będą służyły zwiększeniu aktywności mieszkańców obszarów wiejskich.

Plechimowicz powiedziała, że chodzi głównie o szkolenia, dzięki którym uczestnicy zdobędą nowe kwalifikacje i zwiększą swoje szanse na rynku pracy.

Dodatkowe punkty otrzymają wnioski, które będą się odnosiły do trwających lub zakończonych inwestycji na tym terenie, dofinansowanych np. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionów. Punktowane będą też projekty, które skierowane będą do tzw. grupy 50+, do osób ze średnim wykształceniem, czy młodych ludzi w wieku 18-24 lata.

Wartość projektu nie może przekraczać 50 tys. zł, zostanie on dofinansowany w 100 proc.

Plechimowicz powiedziała też, że w przyszłym roku planowany jest jeszcze jeden taki konkurs. Do tej pory podpisano ponad 230 umów na łączną kwotę ponad 11,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

to są pieniądze społeczne wyrzucane w glinę województwa podlaskiego i służą jedynie do chwalenia się jacy to my sprytni jesteśmy.... nie znam nikogo komu udział w szkoleniach przyniósłby wymierna korzyść w postaci znalezienia pracy. Oczywiście kasę zbierają "trenerzy" - czy naprawdę UM nie... może wymyślić bardziej sensownego sposobu wydawania społecznych pieniędzy?? rozwiń

mieszkaniec podlasia, 2012-08-01 09:34:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE