PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy podlaskich wsi podniosą kwalifilkacje

  • PAP    31 lipca 2012 - 15:41
Mieszkańcy podlaskich wsi podniosą kwalifilkacje

Projekty podnoszące kwalifikacje mieszkańców obszarów wiejskich w Podlaskiem, np. szkolenia, mają szansę na dofinansowanie ze środków unijnych w konkursie, który we wtorek ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Budżet konkursu to 3,5 mln zł.
Pieniądze pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Kapitał Ludzki. Wnioski można składać do 7 września.

Czytaj też: Nowe miejsca pracy na wsi

Projekty mogą składać m.in. samorządy, organizacje pozarządowe, a także osoby fizyczne - powiedziała Beata Plechimowicz z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Wnioski mogą dotyczyć działań o charakterze szkoleniowym, doradczym oraz animacyjnym, które będą służyły zwiększeniu aktywności mieszkańców obszarów wiejskich.

Plechimowicz powiedziała, że chodzi głównie o szkolenia, dzięki którym uczestnicy zdobędą nowe kwalifikacje i zwiększą swoje szanse na rynku pracy.

Dodatkowe punkty otrzymają wnioski, które będą się odnosiły do trwających lub zakończonych inwestycji na tym terenie, dofinansowanych np. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionów. Punktowane będą też projekty, które skierowane będą do tzw. grupy 50+, do osób ze średnim wykształceniem, czy młodych ludzi w wieku 18-24 lata.

Wartość projektu nie może przekraczać 50 tys. zł, zostanie on dofinansowany w 100 proc.

Plechimowicz powiedziała też, że w przyszłym roku planowany jest jeszcze jeden taki konkurs. Do tej pory podpisano ponad 230 umów na łączną kwotę ponad 11,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec podlasia, 2012-08-01 09:34:30

    to są pieniądze społeczne wyrzucane w glinę województwa podlaskiego i służą jedynie do chwalenia się jacy to my sprytni jesteśmy.... nie znam nikogo komu udział w szkoleniach przyniósłby wymierna korzyść w postaci znalezienia pracy. Oczywiście kasę zbierają "trenerzy" - czy naprawdę UM nie... może wymyślić bardziej sensownego sposobu wydawania społecznych pieniędzy??  rozwiń