PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Radomia wybiorą projekty do budżetu obywatelskiego

  • PAP/AS    3 maja 2016 - 09:41
Mieszkańcy Radomia wybiorą projekty do budżetu obywatelskiego
W 2017 r. do wykorzystania będzie 4,8 mln zł, w rozbiciu po 800 tys. zł na projekty każdego z pięciu obszarów miasta i 800 tys. zł na projekty ogólnomiejskie (fot. Voytek S/Wikipedia/CC BY-SA 2.5)

Spośród 117 projektów mieszkańcy Radomia wybiorą najlepsze, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 r. W środę rozpoczyna się głosowanie, które potrwa do 3 czerwca.
W 2017 r. do wykorzystania będzie 4,8 mln zł, w rozbiciu po 800 tys. zł na projekty każdego z pięciu obszarów miasta i 800 tys. zł na projekty ogólnomiejskie.

„Zgłoszone przez radomian projekty dotyczą m.in. rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, promocji miasta i jego historii oraz ochrony zdrowia i ekologii” - poinformowała Dagmara Gac z radomskiego magistratu.

Wśród zgłoszonych pomysłów znalazła się m.in. iluminacja architektury radomskiego Rynku z wykorzystaniem video mappingu 3D, budowa tężni solankowej oraz całorocznego lodowiska.

Mieszkańcy zaproponowali także stworzenie mobilnego muzeum rowerów zabytkowych, sfinansowanie szczepienia radomskich dzieci przeciwko pneumokokom i zorganizowanie w parku otwartych zajęć fitness i jogi. Jednym z projektów jest też odbudowa na radomskim osiedlu Ustronie popularnego w latach 80. XX wieku placu zabaw - tzw. wioski indiańskiej oraz rozlokowania na terenie miasta kranów z wodą nadającą się do picia.

Do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zostały zgłoszone 252 wnioski. Opiniujący je zespół wybrał 117. Głosowanie na wybrane projekty rozpocznie się 4 maja i potrwa do 3 czerwca. O tym, które pomysły zostaną zakwalifikowane do realizacji, radomianie dowiedzą się 4 lipca.

W 2016 r. w ramach budżetu obywatelskiego w Radomiu zostanie zrealizowanych 20 projektów, m.in. sfinansowany zostanie zakup ambulansu dla pogotowia oraz akcja oprysków przeciwko komarom i kleszczom. W ramach zwycięskiego projektu przy Caritas Diecezji Radomskiej od lutego działa placówka dla osób z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.