PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliard złotych na inwestycje dzięki Unii

  • GK/www.rzeszow.pl    9 września 2011 - 20:57
Miliard złotych na inwestycje dzięki Unii

Rzeszów uzyskał ponad 700 mln zł dofinansowania do swoich inwestycji. Pozwoliło to na zrealizowanie ponad 100 projektów na łączną kwotę jednego miliarda złotych.
– To dla nas olbrzymie pieniądze, dzięki którym miasto tak prężnie rozwija się w ostatnich latach. Dzięki nim mogliśmy zrealizować najważniejsze inwestycje, nie tylko drogowe ale również m.in. budowę szkół, domów kultury, sal sportowych czy kanalizacji. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej dało nam niepowtarzalną szansę na rozwój Rzeszowa i całego regionu – mówi Tadeusz Ferenc (zabierz głos/oceń prezydenta), prezydent Rzeszowa.

W sumie od 2004 r. dzięki pieniądzom z funduszy europejskich udało się zrealizować ok. 100 projektów inwestycyjnych na kwotę 1 miliarda zł. Pozyskanie tak olbrzymich pieniędzy miało też wpływ na budżet miasta.

W roku 2003 wydatki budżetu miasta wynosiły 370 mln zł. W tym roku jest to już kwota prawie 900 mln zł.

Miasto cały czas monitoruje efekty realizacji wspomnianych wyżej inwestycji. Patrząc na przykład budowy I etapu łącznika do autostrady – od ronda na Pobitnem do ronda Kuronia, można śmiało powiedzieć, że są one bardzo widoczne.

Na etapie ubiegania się o środki europejskie zakładano, że po wybudowaniu łącznika o 20 firm wzrośnie w tym rejonie liczba przedsiębiorstw, a liczba nowych pracowników o 300 osób.

Aktualnie, po 4 latach od zakończenia realizacji zadania, zmierzono wskaźniki projektu, które pokazały wzrost liczby podmiotów gospodarczych o 150 szt. i miejsc pracy o 2 233 szt.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.