PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliard złotych na polsko-czeskie projekty

  • bad    9 września 2015 - 20:24

Na wspólne projekty polsko-czeskie jest do wydania 226 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Główny nacisk w programie będzie skierowany na projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
W Opolu odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Na wspólne projekty z południowymi sąsiadami jest do wydania 226 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest większy od poprzedniego o 7 mln euro.

Projekty międzynarodowe będą coraz ważniejsze

- Wciąż uczymy się projektów międzynarodowych, współpracy ponad granicami. To bardzo ważne, bo coraz większy nacisk będzie kładziony w Unii Europejskiej właśnie na projekty międzynarodowe – mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, witając w Opolu członków komitetu monitorującego.

Główny nacisk w programie będzie skierowany na projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Ważnym obszarem będzie rozwój współpracy instytucji publicznych i społeczności lokalnych. Pozostałe obszary dotyczyć będą wspólnego bezpieczeństwa na pograniczu polsko-czeskim oraz rozwoju edukacji w powiązaniu z rynkiem pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.