PARTNER PORTALU
  • BGK

Milionowe straty w unijnych projektach

  • Przegląd prasy/Gazeta Lubuska    24 marca 2011 - 06:28
Milionowe straty w unijnych projektach

Kilkadziesiąt zastrzeżeń mieli kontrolerzy do pracy departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Zielonej Górze. Jego pracownikom grożą zwolnienia.
Przez ostatnie dni na zlecenie urzędu marszałkowskiego oceną pracy zielonogórskiego EFS zajmowali się kontrolerzy. Zgłosili ponad 20 zastrzeżeń – informuje „Gazeta Lubuska”.

Nieprawidłowości dotyczyły zarówno procesu przyjmowania wniosków, ich oceny merytorycznej i formalnej, terminowości i rozliczania.

Brakowało procedur umożliwiających przekazanie projektów na etapie negocjacji do ponownej oceny merytorycznej, nieterminowo pracowała komisja oceny projektów i w ogóle panował bałagan w dokumentacji.

Wiele projektów zostało zaakceptowanych, choć nie kwalifikowały się do dofinansowania. Takie sprawy już trafiły lub trafią do prokuratury, bo chodzi o wiele milionów zł.

Niebawem też pracowników zielonogórskiego departamentu EFS czeka przegląd kadrowy. To oznacza zwolnienia, a w najlepszym przypadku szkolenia – informuje „Gazeta Lubuska”.

Kłopoty czekają byłego wicemarszałka Tomasza Wontora. To on z ramienia urzędu marszałkowskiego nadzorował pracę departamentu EFS.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.