PARTNER PORTALU
  • BGK

Milionowe wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw

  • PAP    20 czerwca 2011 - 16:15
Milionowe wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw

Dotację o łącznej wysokości 18,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma 75 mikroprzedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego.
Wsparcie przeznaczone jest na inwestycje służące wzrostowi konkurencyjności firm.

Beneficjenci zostali wyłonieni w drodze konkursu, adresowanego do małych firm, w których zatrudnionych jest najwyżej kilka osób. Złożono 600 wniosków na kwotę 135,7 mln zł.

Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie dba o informatyzację

Początkowo do podziału wśród mikroprzedsiębiorstw przeznaczono 2,4 mln euro. Ze względu na duże zainteresowanie zdecydowano się zwiększyć pule do 4,8 mln euro, czyli 19,2 mln zł. Jednak rozdysponowano 18,2 mln zł, gdyż zgodnie z prawem 5 proc. środków musi zostać odłożone w związku z możliwymi odwołaniami wnioskodawców.

Po ocenie wstępnej i merytorycznej wniosków stworzono listę rankingową projektów. W oparciu o nią wyłoniono 75 przedsięwzięć inwestycyjnych.

W gronie firm, które otrzymały najwyższe dofinansowanie w wysokości 297,5 tys. zł, znalazły się m.in.: Zakład Przemysłu Drzewnego SPILMOND w Śliwicach k. Tucholi (rozbudowa hali i zakup maszyn tartacznych), Zajazd Bumerang w Ostaszewie k. Torunia (budowa hali konferencyjno-bankietowej), Fuji Express Autoryzowane Laboratorium Fotograficzne w Inowrocławiu (zakup sprzętu i urządzeń fotograficznych), Kawiarnia Parkowa w Żninie (rozbudowa obiektu, zakup maszyn i urządzeń).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zegna, 2011-06-20 22:23:02

    O kurcze,zaś kujawdko-pomorskie! A my? Nie wytrzymam!