PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony dla Dolnego Śląska

  • AZA    21 września 2010 - 12:27

Ponad 48 milionów złotych unijnej dotacji zostanie przekazane spółce Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie na proekologiczne inwestycje. Kolejne 16 milionów to wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.
Pieniądze zasilą budżet największego dolnośląskiego projektu z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Całkowita wartość projektu realizowanego na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego wynosi ponad 106 milionów złotych (brutto). Planowane inwestycje to m.in.: rozbudowa dwóch oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie i Bielawie, budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej o długości 24 km.

- Z nowej sieci kanalizacyjnej skorzysta ponad 2,2 tys. mieszkańców - zapowiada Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Także inne spółki komunalne z Dolnego Śląska pozyskują wielomilionowe dotacje z Programu Infrastruktura i Środowisko. W regionie jest realizowanych i przygotowywanych łącznie 10 projektów do tego programu, obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu.

- Ich łączna wartość to ok. 670 mln zł. Wnioskowana kwota o dofinansowanie sięga ponad 340 mln zł - szacuje Marek Mielczarek.

Samorządowcy planują budowę dwóch nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu. Zmodernizują siedem oczyszczalni ścieków w: Dzierżoniowie, Oławie, Henrykowie, Strzegomiu, Chociwelu, Środzie Śląskiej i Bielawie. Nowe inwestycje to również budowa 450 km kanalizacji i sieci wodociągowej.

- Z tych inwestycji skorzystają także Wrocławianie – zapowiada Mielczarek – Poprawi się m.in. stan rzeki Oława, która jest jednym ze źródeł zaopatrzenia w wodę pitną dla Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-09-21 13:07:22

    CHOCIWEL NIE JEST NA DOLNYM SLASKU TYLKO NA POMORZU ZACHODNIM !!