PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony dla grupy rybackiej z Kołobrzegu

  • GK/wzp.pl/umwzp    11 sierpnia 2011 - 09:09
Miliony dla grupy rybackiej z Kołobrzegu

Kołobrzeg jest coraz bliżej modernizacji stacji morskiego ratownictwa brzegowego.
To za sprawą pieniędzy jakie pozyskała Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka z unijnego programu zrównoważony rozwój obszarów rybackich.

Grupa otrzymała z łącznej puli 200 mln zł (środki dla 7 lokalnych grup rybackich z województwa zachodniopomorskiego) najwięcej, bo prawie 39 mln zł.

Zmodernizowanie stacji morskiego ratownictwa brzegowego to marzenie prezydenta Kołobrzegu. Marzenie całkiem realne, bo z kwoty przyznanej dla Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, 35 procent stanowią środki, o które może aplikować samorząd.

Ale to tylko jeden z projektów jakie można zrealizować. 65 proc. to pieniądze np. dla prywatnych przedsiębiorców. Prezes Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej spodziewa się napływu wniosków o dofinansowanie od rybaków, którzy chcą inwestować w organizację rejsów wycieczkowych i bardzo popularnych wypraw wędkarskich.

Jest też duże zainteresowanie szkoleniem młodzieży. Środki można będzie też przeznaczyć np. na budowę pensjonatu czy inne przedsięwzięcia związane z rozwojem turystyki.

Już w listopadzie ruszy nabór wniosków. Można je składać w siedzibie Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej przy ul. Szyprów 1 w Kołobrzegu.

W najbliższym czasie KLGR zorganizuje szkolenia dla osób, które będą chciały dobrze przygotować wniosek.

Program operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” ma na celu między innymi poprawę jakości życia na terenach zależnych od rybactwa jak również podniesienie konkurencyjności polskiego rybołówstwa morskiego, rybactwa śródlądowego i przetwórstwa ryb.

Instytucją zarządzającą programem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.