PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na e-usługi

  • PAP    29 czerwca 2012 - 18:39
Miliony na e-usługi

36,1 mln zł z UE z regionalnego programu operacyjnego województwa podlaskiego przeznaczono w Podlaskiem dla mikro-, małych i średnich firm w konkursie na e-usługi czy technologie informacyjne.
To nowość. Dotychczas przedsiębiorstwa w regionie mogły zdobywać unijne dotacje z tego programu głównie na zakup maszyn czy urządzeń.

Pieniądze można zdobyć np. na wdrożenie usług świadczonych drogą elektroniczną, usługi doradcze z wykorzystaniem technik teleinformatycznych, budowę czy przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej w przedsiębiorstwie, czy inne przedsięwzięcia dotyczące wykorzystania technologii informatycznych w firmie. Pieniądze można też uzyskiwać na tworzenie nowych firm, rozwój już istniejących czy też dywersyfikację produkcji w firmach poprzez wprowadzanie nowych produktów.

Premiowane w konkursie będą branże: maszynowa, metalowa, drzewna, meblarska, budowlana, bieliźniarska oraz firmy zajmujące się oprogramowaniem komputerowym i technologiami informatycznymi, a także artykułami i sprzętem medycznym oraz z szkutnictwem. Jeszcze większą szansę mają firmy należące do klastrów – poinformował Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

W przypadku mikroprzedsiębiorstw minimalna wartość projektu wynosi 30 tys. zł, limit dla małych i średnich firm to 100 tys. zł. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 1(jeden) mln zł.

Wnioski można składać do 14 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.