PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na modernizację szkół artystycznych w małych i średnich miastach

  • MN    16 sierpnia 2017 - 13:46
Miliony na modernizację szkół artystycznych w małych i średnich miastach
Pieniądze mają się przyczynić m.in. do poprawy warunków, w jakich będą się uczyć dzieci i młodzież. (fot. pixabay)

Jest decyzja Komisji Europejskiej dla projektu modernizacji 139 szkół artystycznych. Będzie on realizowany przez resort kultury.
• Na pieniądze mogą liczyć głównie szkoły w małych i średnich miejscowościach. 

• Projekt o wartości 500 mln zł jest dofinansowany ze środków unijnych.

• Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2017-2021.

Celem projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce” jest wsparcie efektywności energetycznej i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej szkolnictwa artystycznego oraz zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii.

Dzięki realizacji inwestycji zostaną osiągnięte takie efekty, jak oszczędność energii dzięki mniejszemu zużyciu, ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz poprawa warunków, w jakich uczą się dzieci i młodzież. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace przy 187 budynkach w całej Polsce, głównie w małych i średnich miejscowościach.

Czytaj też: 400 mln zł dla przedsiębiorców ze średnich miast

Wartość projektu to ponad 500 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ponad 409 mln zł. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2017-2021.

Projekt jest realizowany w ramach poddziałania 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej, Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ).

Dofinansowanie wynika z decyzji Komisji Europejskiej, która została wydana 14 sierpnia 2017 r. Jest to już 44. decyzja wydana przez KE dla dużych projektów realizowanych w POIiŚ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.